אפקט העבודה מרחוק: רבע מהחברות דיווחו על ירידה בתפוקה

בנוסף, 80% מהחברות שלא איפשרו עבודה מהבית לפני המשבר יאפשרו עבודה מהבית ליום־יומיים בשבוע, לפי סקר של צבירן

נתנאל גאמס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרד (אילוסטרציה)
אילוסטרציה. 78% מהחברות עובדות במודל היברידי, המשלב בין עבודה מהבית לעבודה מהמשרדצילום: fizkes / Shutterstock

מלבד האבטלה הכבדה וההוצאה ההמונית של עובדים לחל"ת, מודל העבודה מרחוק נהפך לאחד מהאפקטים החזקים ביותר של המשבר בשוק העבודה. כמו במקרים אחרים, הקורונה האיצה תהליכים קיימים שזחלו לאטם עד כה, ומהנתונים של צבירן עולה כי ההשפעה הזאת כאן כדי להישאר.

המדגם של צבירן כלל מאות חברות - 70% חברות היי־טק והיתר חברות פארמה ותעשייה. מהסקר, שנערך באמצע דצמבר 2020, עלה כי 78% מהחברות עובדות במודל היברידי, המשלב בין עבודה מהבית לעבודה מהמשרד. 6% בלבד מהחברות אמרו כי חזרו לעבוד באופן מלא מהמשרד - לעומת 16% שאמרו כי העבודה היא מהבית בלבד.

החברות הבינלאומיות שפועלות בישראל מוכיחות כי הן גמישות יותר: 26% מהשלוחות של חברות זרות מאפשרות עבודה מלאה מהבית. לעומת זאת, לא היתה ולו חברה מקומית אחת בסקר שהצהירה שהיא מאפשרת עבודה מלאה מהבית.

אחת השאלות המרכזיות שעולות מהמעבר לעבודה מרחוק נוגעת להשפעה על תפוקת העובדים. מהסקר עולה כי רק 1% מהחברות העידו על ירידה משמעותית (יותר מ–20%) בתפוקה של העובדים מהבית, לעומת 26% מהחברות שהעידו על ירידה קטנה (של עד 20%). 10% העידו על עלייה בתפוקה של העובדים ו–63% העידו כי אין שינוי בתפוקת העובדים מהבית.

במבט קדימה, 80% מהחברות שלא איפשרו עבודה מהבית לפני המשבר ענו כי יאפשרו עבודה מהבית ליום־יומיים בשבוע, ואילו 65% מהחברות שאיפשרו עבודה מהבית לפני התפרצות המגפה הצהירו כי יאפשרו יומיים־שלושה של עבודה מהבית בשבוע. 30% מהחברות שאיפשרו עבודה מהבית השיבו כי יפעלו בגמישות וישאירו את ההחלטה אם לעבוד מהבית או מהמשרד בידי העובד - לעומת 8% שהצהירו שיעשו זאת בקרב החברות שלא איפשרו לעבוד מהבית בעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker