בשורה טובה לעובדי תחום המחול: הורחב הצו שיאפשר קבלת דמי אבטלה

עד כה עובדי מחול לא היו יכולים לדווח על עצמם כשכירים - ולקבל תשלום חל"ת כמו בכל תחום אחר ■ הרחבת הצו של ביטוח לאומי מכירה כעת בתחום כמקצוע לכל דבר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנסמבל בת שבע במופע "חלב שחור", ארכיון
אנסמבל בת שבע במופע "חלב שחור"צילום: אסקף

מהלך שהובילה עמותת הכוריאוגרפים בשנה האחרונה הוביל לעדכון צו ביטוח לאומי וכעת העמותה יכולה לדווח על עצמאים שעובדים בתחום המחול לביטוח לאומי, ובכך לאפשר להם קבלת דמי אבטלה או פיצויים.

זה הישג תקדימי בכל הקשור לתנאי העסקה של עובדים בתחום המחול - בהם, כוריאוגרפים, רקדנים, מפיקים וטכנאים.

משמעות המהלך היא שמי שלא עבד בתקופה האחרונה בעקבות הקורונה יוכל לקבל דמי אבטלה בהתאם לתקופת העסקה של חצי שנה.

הצו, שכלל עד כה שחקנים, ספורטאים, מרצים וכדומה, הורחב והחל מספטמבר 2020 כולל רטרואקטיבית גם עובדים בתחום המחול שיהיו זכאים לתנאי שכירים.

תחום המחול, כמו תחום התרבות כולו, אינו פעיל כבר יותר מתשעה חודשים, אך עובדיו לא היו זכאים לזכויות כשכירים. משום שכרגע אין צפי לחזרה לעבודה ולהופעות, הרחבת הצו של ביטוח לאומי תאפשר לעובדי תחום המחול לצאת לחל"ת ולקבל שכר.

את התקשורת, העברת המידע והחישובים הדרושים לקבלת דמי האבטלה תבצע עמותת הכוריאוגרפים עבור העובדים. יצוין כי הצו הורחב לפני כחודש אך הנושא לא פורסם ברבים כדי לאפשר לעמותה להיערך לנושא.

שרון בר לב, מנכ"לית עמותת הכוריאוגרפים, מסרה: "זהו הישג חשוב עבור העמותה שדואגת ומטפלת בזכויותיהם של כוריאוגרפים שאף מעסיקים צוותי עובדים. אני מודה לביטוח לאומי על שיתוף הפעולה ועל ההכרה בתחום המחול כמקצוע לכל דבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker