פרויקטורית התעסוקה של כ"ץ: איריס נחמיה צפויה להתמנות לראש מינהלת הכשרות מקצועיות

המינוי של נחמיה, שטעון אישור מנציב שירות מדינה, יתניע את העבודה של המינהלת החדשה ■ אלא שלא ברור אם שר אוצר חדש ימשיך את הפעילות, שלרוב מרוכזת בזרוע העבודה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכשרה מקצועית במימון המדינה במכללת תל ארזה בירושלים, 2018

ממשלת מעבר או לא - בלשכת שר האוצר ממשיכים לנסות להקים את מינהלת ההכשרות המקצועיות, שעל הקמתה סיכמו בנובמבר השרים ישראל כ"ץ ואיציק שמולי.

ד"ר איריס נחמיהצילום: ליאת מנדל

באחרונה נודע כי קובי בליטשטיין, ראש מטה תשתיות במשרד האוצר שאמור להקים את המינהלת החדשה, הציע את תפקיד ראש המינהלת לד"ר איריס נחמיה, שמשמשת כיום מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות בנציבות.

בליטשטיין פנה ללא מעט אנשים בהצעת התפקיד, בהם תאיר איפרגן ממשרד העבודה, שעומדת בראש מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית), ומירב שביב, לשעבר סמנכ"לית התכנון במל"ג. שתיהן סירבו. המינהלת אמורה לעבוד מתוך לשכת שר האוצר אך לא כחלק אינטגרלי ממנו. אם נחמיה תמונה, יהיה זה מינוי בפועל ולא מינוי קבוע, אבל גם הוא דורש את אישור נציב שירות המדינה.

אחרי שבליטשטיין עצמו קיבל את תפקידו ללא מכרז - רק על פי בקשת השר כ"ץ, ובאישור נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ - פנה בליטשטיין לנציבות וביקש כי יאשרו לו שני סגנים, גם הם ללא מכרז. נחמיה אמורה להיות אחת מהן, אך נציב שירות המדינה עדיין לא אישר את התפקידים או את מודל המינוי שעוקף את מכרזי המדינה.

השר איציק שמוליצילום: מארק ישראל סלם

שר העבודה והרווחה שמולי הסכים להקמת מינהלת הכשרות מקצועיות למשך שנתיים וחצי במשרד האוצר, תמורת שחרור מאות מיליוני שקלים שעצר כ"ץ, עבור תוכניות הכשרה שמקיימת זרוע העבודה.

המינהלת החדשה צפויה לטפל בהכשרות איכותיות בשכר גבוה ובמקצועות דרושים במשק, בעוד זרוע העבודה במשרד העבודה תמשיך לטפל בשאר. בעוד שנתיים וחצי תעבור המינהלת לפיקוחה של זרוע העבודה.

השר ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

נחמיה אמנם קיבלה על עצמה את התפקיד (בכפוף לאישור הנציב), אך אם המינהלת לא תקום או תפורק, היא תוכל לשוב לתפקידה הקודם בנציבות. מספר עובדי המינהלת המקורי אמור היה להיות 12 אלא שככל הנראה הוא התכווץ למחצית בלבד. הצוות אמור להגיע מתוך משרד האוצר ולא מחוצה לו. מקורבים סיפרו כי אינם בטוחים שהמינהלת החדשה אכן תקום בממשלת המעבר הנוכחית, ואם שר האוצר הבא, שכנראה לא יהיה כ"ץ, ימשיך להחזיק את המינהלת.

מלשכת השר כ"ץ ומנציבות שירות המדינה לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker