ההסתדרות נערכת להכרזה על סכסוך עבודה במשק - בעקבות סוגיית ימי הבידוד

יו"ר בית נבחרי ההסתדרות זימן ישיבה דחופה ליום ראשון ■ הכרזה על סכסוך עבודה תאפשר להשבית את המשק תוך 14 יום ■ "מ-29 באוקטובר לא קיים הסדר בנוגע לתשלום ימי הבידוד של העובדים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלקת בידוד לחולי קורונה בבי"ח רמב"םצילום: רמי שלוש

יו"ר בינ"ה (בית נבחרי ההסתדרות) שלמה אביטן זימן ישיבת זום דחופה של חברי בינ"ה ליום ראשון. ל-TheMarker נודע כי מדובר בצעד ראשון לקראת הכרזה על סכסוך עבודה במשק, בעקבות סוגיית ימי הבידוד.

ועדת העבודה והרווחה בכנסת, בראשות חיים כץ, לא אישרה את מתווה הבידוד שעליו סיכם משרד האוצר מול ההסתדרות והתאחדות התעשיינים – בניגוד לדעתם של העסקים הקטנים.

על פי המתווה, יקבל העובד שנכנס לבידוד את שכרו מהמעסיק כאילו היו אלה ימי מחלה (שכר מלא החל ביום הרביעי). בתוך כך, המדינה תשפה את המעסיק ב-50% מהשכר המשולם לעובד. שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס לנושא בחשבון הטוויטר שלו וטען כי השיפוי של המדינה יהיה גבוה יותר.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: אייל טואג

בינתיים המתווה נעצר ללא אלטרנטיבה ונוצר מצב שבו לא ברור מי ישלם לעובדים עבור ימי הבידוד. במכתב ששלח השבוע יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד לראש הממשלה בנימין נתניהו הוא דרש כי יימצא פתרון לסוגיה תוך שבוע. "מ-29 באוקטובר לא קיים הסדר בנוגע לתשלום ימי הבידוד של העובדים במשק הישראלי", כתב בר דוד, "מדובר בהפקרת ציבור העובדים לאובדן פרנסה בגין ימי הבידוד.

"לא ייתכן שבמהלכה של מגפה עולמית ציבור העובדים נותר ללא פתרון לסוגיה כה אקוטית. בהיעדר הסדרה, ההסתדרות שומרת על זכותה לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה. לא אתן יד להפקרתם ולפגיעה בשכרם של כלל העובדים השכירים במדינת ישראל".

במקרה שלא יימצא פתרון עד יום ראשון, חברי בינ"ה צפויים להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק. המשמעות היא שתוך 14 יום מיום ההכרזה תוכל ההסתדרות להשבית את המשק ועובדים מאורגנים מהמגזר הפרטי.

שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker