העובדים שאיבדו את הסבלנות בסגר השני - ואלה שמתלבטים מה משתלם יותר: לחזור לעבודה או להישאר מובטל?

מסקר שערכו AllJobs ומכון שריד עולה כי 86% מהעובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו מעוניינים לחזור לשגרה, אבל הקושי אצל נשים הוא רב יותר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביוני, מי שנותרו מובטלים היו העובדים המוחלשים פחות. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה
ירושלים, יוני 2020. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהצילום: אמיל סלמן
טלי חרותי-סובר

86% מהעובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו במהלך הקורונה רוצים לחזור לעבודה - בעוד שרק 4% אמרו כי הם מעדיפים לקבל דמי אבטלה, כך עולה מסקר שערכו AllJobs ומכון שריד - וכלל 1,271 משיבים.

שיעור המעדיפים לחזור לעבוד גבוה יותר אצל גברים (78%) לעומת נשים (71%). במקביל, 85% בקרב גילי 56+ ענו שהיו רוצים לשוב לעבודה, לעומת 67% בקרב גילי 35 ומטה.

54% מהנשאלים אמרו כי התשלום שהבטיחה המדינה עד יוני 2021 מנציח את נושא האבטלה וגורם לרבים לתהות אם כדאי לחזור למעגל העבודה או להישאר מובטלים. בנוגע לסיבות שבגללן לא חוזרים למעגל העבודה ענו 56% מהנשאלים כי הם אינם מצליחים למצוא עבודה. 19% מהנשאלים אמרו כי הם "תקועים" בבית בשל בעיות שונות, ובהן ילדים ללא מסגרות, מחסור בתחבורה ציבורית ומקום עבודה סגור.

23% מהנשים ענו כי "המצב הנוכחי לא מאפשר לי לחזור לעבוד", לעומת 15% מהגברים. 18% מהנשאלים הסבירו כי השכר שמציעים להם אינו מספק. 31% מהנשאלים ענו כי הם מעוניינים לחזור למקום העבודה עם החזרה לשגרה.

עוד עולה מהסקר כי הסגר השני הפך עובדים לפחות סבלניים כלפי המעסיקים שלהם. 12% מהנשאלים ענו כי מקום העבודה מתנהג בהוגנות כלפיהם, לעומת 41% בסקר הקודם שנערך לאחר הסגר הראשון. 27% מהנשאלים חושבים שמקום העבודה שלהם לא מתנהג בהוגנות כלפיהם, לעומת 17% בלבד בסקר הקודם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום