טלי חרותי-סובר

כ-2,000 עובדי המעבדות הציבוריות פותחים הבוקר (ד') ביום רביעי של שביתה, ובשלב זה לא מתוכנן משא ומתן עם האוצר. עם זאת, בדיקות קורונה יבוצעו וישוחררו כרגיל, על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה. כעת כל תוצאות הבדיקות יימסרו, לאחר שעד הבוקר שוחררו רק בדיקות חיוביות.  

עובדי המעבדות הציבוריות דורשים העלאות שכר לכולם, בעוד הממונה על השכר מציע העלאות בעיקר לצעירים ועובדים חדשים. זאת, כדי למשוך אותם למקצוע ולהתמודד עם המעבדות הפרטיות, שם השכר גבוה יותר.

הפערים בין הסתדרות עובדי המעבדות לאוצר הם גדולים, על רקע נתונים שונים שיש בידי הצדדים. בעוד עובדי המעבדות טוענים לשכר מהנמוכים במגזר הציבורי, הנתונים בידי האוצר מראים שכר ממוצע של 18 אלף שקל ושכר חציוני (מחצית המעובדים משתכרים מתחתיו ומחצית מעליו) של 16.7 אלף שקל למשרה מלאה. בנוסף, באחרונה ניתנו בונוסים בסכום של 8,000-2,000 שקל עבור שעות נוספות הנדרשות לבדיקות הקורונה.

בשל השביתה, גם היום יינתנו שירותי חירום בלבד במעבדות המשרתות את בתי החולים במערך הבריאות הציבורי, ולא יינתנו שירותי מעבדה במרפאות הקהילה. בדיקות מצילות חיים יטופלו אם יגיעו מחדר מיון וטראומה, טיפול נמרץ, חדרי ניתוח (ניתוחי חירום בלבד) וחדר לידה. שירות מלא יינתן גם לחולים אונקולוגים והמטואונקולוגים. בדיקות קהילה ומרפאות בתי חולים לא יישמרו ולא יטופלו, ולא יבוצעו בדיקות לניתוחים אמבולטורים.

אתמול הודיעה הסתדרות הרופאים כי אם תימשך השביתה לא יוכלו בתי החולים לבצע פעילות רפואית נדרשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker