"צעדיו של כ"ץ חסרי כל היגיון": בהסתדרות נערכים לשביתה כללית במשק

בשל הדרישה להורדת שכר, מוסדות ההסתדרות יתכנסו מחר לדון באישור בקשת היו"ר להכריז סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האוצר, ישראל כ"ץ
שר האוצר, ישראל כ"ץצילום: עמית שאבי

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד יכנס מחר (ג') את מוסדות ההסתדרות לישיבות חירום שלא מן המניין, לדיון בבקשתו להכרזת סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי. הדרישה לסכסוך מגיעה בעקבות רצונו של שר האוצר ישראל כ"ץ לקצץ בשכרם של חלק מעובדי המגזר הציבורי. כ"ץ אמר בשבוע שעבר כי "מי שמרוויח 15 או 20 אלף שקל במגזר הציבורי יתרום את חלקו בשכר ובפנסיה".

בישיבה יקחו חלק מחברי הנהגת ההסתדרות וכל ראשי האיגודים המקצועיים במגזר הציבורי. לטענת בר דוד: "אנו נערכים למאבק, אך יחד עם זאת אני הראשון ליישב את הסכסוך בהידברות למען כל המשק. אני אוביל את הציבור לדרך של חיבור, לא לפילוג ולא לשיסוע".

ארנון בן דוד
ארנון בן דודצילום: אגף הדוברות בהסתדרות

בהודעתה שבה ההסתדרות ומדגישה כי לאורך השנים הארגון נתן כתף בכל עתות משבר, וגם הפעם המגזר הציבורי יסייע וימשיך לשאת את האלונקה ולהיות חלק מוביל בהבראת הכלכלה הישראלית. "צעדיו של שר האוצר הם חסרי כל היגיון כלכלי ונעשים בניגוד מוחלט למגמה בכל מדינות ה-OECD (למעט פולין), וזאת בניסיון להסית את הביקורת הציבורית על דרכו ועל תפקודו של משרד האוצר במשבר הקורונה. השר כ"ץ תוקף פעם אחר פעם את עובדי המגזר הציבורי, שעושים לילות כימים, תוך שיסוי ציבור האזרחים אלה באלה – באופן שאין לו אח ורע בעולם המערבי", טוענים בהסתדרות.

יצוין כי אם אכן יוכרז מחר סכסוך עבודה כללי, בתוך 14 יום תוכל ההסתדרות להשבית את המגזר הציבורי ואת המגזר הפרטי המאוגד כולל משרדי ממשלה, שלטון מקומי, חברות ממשלתיות וכן חברות פרטיות מהגדולות במשק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker