כץ על חוק שכר שווה: "מנסים להלך עלינו אימים כדי למנוע חקיקה. שוקל לפנות למשטרה"

החוק, שיעלה מחר להצבעה במליאת הכנסת, צפוי לחייב ארגונים לפרסם דו"ח על פערי השכר בין עובדים לעובדות ■ את המעסיקים בדיון בכנסת ייצגו נשים - וכולן התנגדו לחוק

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ חיים כץ
טלי חרותי-סובר

"גורמים חיצוניים מנסים להלך עלינו אימים, כדי שלא יהיה חוק שכר שווה. אני שוקל לפנות למשטרה. לא מקובל עלי שיאיימו עלינו. אין סרט כזה. אף אחד לא יאיים שאם נעביר חקיקה, הוא יעשה כך או אחרת. לא מכיר סגנון כזה" - כך פתח הבוקר (א') יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, ח"כ חיים כץ, דיון נוסף בחוק שכר שווה לעובד ולעובדת. לא ברור מי הגורמים המאיימים וכיצד אוימו חברי הוועדה.

ח"כ אתי עטיהצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אתי עטיה

הצעת החוק שהגישה ח"כ אתי עטיה (הליכוד) מחייבת ארגונים לתת דין וחשבון שנתי, פנימי וחיצוני, בנושא פערי שכר בארגון. הדו"חות יתפרסמו בכל ארגון שבו מועסקים יותר מ-518 עובדים (במקור המספר היה יותר מ-365 עובדים). הדו"ח יישלח לכל עובד ועובדת, ויכלול את פערי השכר שקיימים באותה קבוצה שאליה הם משתייכים. המעסיק יפרסם גם דו"ח פומבי באתר האינטרנט של הארגון. אין כוונה לפרסם שכר של כל עובד ועובדת בשמם - אלא בחתך לפי עובדים, למשל על פי דירוגים, קבוצות תפקידים וכדומה. החוק אמור לחול על ארגונים וחברות בכל המגזרים.

ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשייניםצילום: הילה תומר

בדיון בוועדת העבודה העלה בקשה רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, לאחר שהדגיש כי זו יוזמה מבורכת. תומר אמר כי הדרך למנוע פערי שכר לא עוברת דרך הצעת החוק הזאת. "פרסום סולמות שכר אינה דרך נכונה, ומקשה על ניהול במגזר הפרטי. הפתרון עלול לפגוע בנשים ולא לעזור". תומר הציע להקים שולחן עגול שבו ישתתפו מעסיקים, עובדים והכנסת "במטרה להגיע לפתרון מוסכם שישיג את המטרה". כץ אמנם איפשר לתומר להגיש את הבקשה, אך לא התייחס אליה - והוועדה פנתה מיד להקראת סעיפי החוק ושמיעת ההסתייגויות, קרי המשך תהליך חקיקת החוק.

עם פתיחת הדיון להתנגדויות, התברר כי כל נציגות המעסיקים שהגיעו לוועדה הן נשים, וכי כולן מתנגדות לחוק שאמור להיטיב עם נשים - אף שכולן הדגישו את חשיבות קידומן של נשים. טל קאופמן, תעשיינית ויו"ר פורום הנשים בהסתדרות התעשיינים, טענה כי "העיסוק בנושא ימנע מחברות להעסיק ולקבל נשים".  

"את לא מדברת לעניין בכלל", ענה לה כץ. "במגזר הפרטי לא יודעים את השכר אחד של השני, ויש 200 סיבות אחרות לא לקלוט נשים. נשים עם ילדים קטנים מרוויחות פחות, עובדת יוצאת לפנסיה בגיל 62. פרסום השכר שלה זו הבעיה?"

מתוך סדרת הטלוויזיה "שלושים שקל לשעה". מי שיסבלו יותר מהעלאת גיל הפרישה הן נשים בעבודות שוחקות. צילום: ורד אדיר

ישראלה שטיר, נציגת ארגון לשכות המסחר, הסבירה את התנגדותה לחוק: "שוויון מגדרי הוא ערך עליון, אבל בתקופת הקורונה החוק הזה מטיל עול נוסף על מעסיקים, ויפגע בפריון העבודה. יש אנשים שבאים לעבוד ואנשים שבאים לעבודה. בכל מקום עבודה יש אנשים מוכשרים יותר ומוכשרים פחות. בגלל החוק הזה לא ניתן יהיה לתגמל עובד עבור מצוינות כי הוא יחייב להעלות לכולם את השכר - מה שיוביל לבינוניות. שווה לעשות ניסיון בחוק הזה על המגזר הציבורי, ורק אז להחיל אותו במגזר הפרטי. אני בעד העלאת גיל פרישה לנשים כדי לייצר השוואה".

כץ השיב לה: "את מדברת סתם. אישה יכולה לעבוד עד גיל 67 ואפילו מקבלת בונוס מביטוח לאומי של 75 שקל בחודש. למה לקחת לה את זה? את מדברת בלי להבין".

נציג אגף התקציבים במשרד האוצר הביע גם הוא התנגדות: "יש פה נטל על המעסיקים בלי לבדוק מה תועלתו. החוק לא יתקן את המצב". כץ השיב לו: "השר שלך תמך בחוק הזה. אם השר שלך לא מבין - תגיד. עם זאת, שמעתי את הנשים המתנגדות, ואולי צריך לעשות פיילוט עם ארגונים שבהם יש 518 עובדים. הקטנו את המסגרת ונראה את ההשפעות כדי לא להזיק למשק".

נציג אגף התקציבים שב והציע להקטין את מסגרת הפיילוט אחרי שיח עם המגזר הפרטי. בתגובה כץ אמר לו: "אתה מוכן להוציא את הממונה על השכר מהפיילוט? הממונה על השכר לא ניהל קיוסק בחיים שלו, אין לו מושג בניהול עסקי והוא מחבל בפעילות העסקית. השר שלך ראה את החוק ואישר אותו". בתגובה אמר נציג אגף התקציבים: "רק את הנוסח הראשון ולא כפי שהוא כרגע".

נציגת שדולת הנשים הזכירה כי בניגוד להתנגדות נציגות המעסיקים, יש חשיבות גדולה לפרסום הדו"ח באופן פומבי - אך בחוק נדרשות סנקציות נגד ארגונים שמדווחים על פערי שכר גדולים, סנקציות שלא קיימות כיום.

לאחר שמיעת ההסתייגויות וכן העלאת מספר העובדים בארגונים והמפעלים שבהם תהיה חובה להנפקת הדו"חות ל-518 ויותר, הודיע כץ כי החוק יעלה מחר להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, יאושר וייכנס מיד לספר החוקים. זאת, בניגוד לדעת נציגות המעסיקים, שעד לרגע האחרון ביקשו דחייה ודיון מחודש, אך בקשתן לא התקבלה.

שבי גטניו, מנכ"ל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, מסר בתגובה לטענות כץ: "אני מאמין לחלוטין לטענות יו"ר ועדת העבודה, ח"כ חיים כץ, ומוכן לגשת אתו יחד למשטרה להגיש תלונה נגד המאיימים עליו או על חברי ועדה אחרים. אני קורא לח"כ כץ לאזור אומץ ולעשות זאת לאור העובדה שהוא איננו הראשון להתלונן על התופעה, שלא תיפסק עד שלא יועמדו אנשים לדין בגין התנהלות בריונית שכזו כנגד נבחרי ציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker