שיאני חריגות השכר: רשות שדות התעופה, רופאים בכללית, עובדי בר אילן והכבאים

דו"ח חריגות השכר השנתי מציג ירידה במספר הגופים החורגים ביחס לשנה הקודמת - ועדיין מדובר ב-10% מן הגופים הציבוריים ■ וגם: הסיפור על המנכ"ל לשעבר של קופת חולים מאוחדת שדרש 200% פיצויי פיטורים ו-12 משכורות - והפסיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג, במארס. לטענת רבים מהמומחים, הסגר שהנהיגה המדינה סייע בהצלת חייהם של מאות אם לא אלפי אזרחים

השכר במגזר הציבורי מובנה ומפוקח - בניגוד למגזר הפרטי. חריגה מהתנאים שהוגדרו דורשת את אישור הממונה על השכר במשרד האוצר, אלא שמסתבר שרבים חורגים ללא אישור. מדו"ח חריגות השכר בגופים הציבוריים שמפרסם היום (ג') הממונה על השכר באוצר, ומתבסס על נתוני 2018, עולה כי 10% או 75 גופים ציבוריים (מתוך 785 גופים מדווחים) - חרגו בשכר עובדיהם.

על אף הנתון המשמעותי, זו ירידה ביחס ל-2017, שבה 12% מהגופים הציגו חריגות. מרבית החורגים היו גופי שלטון מקומי (45 גופים), ובמקום השני ממוקמות החברות הממשלתיות (11 גופים חורגים).

על נושא חריגות השכר אמונות יחידת האכיפה והיחידה לחקירות שכר באגף השכר באוצר. יחידות אלה עוסקות באיתור וביטול חריגות שכר, השבת כספים ששולמו שלא כדין והבאת מאשרי התשלום של חריגות השכר להליך משמעתי.

סך החיסכון כתוצאה מפעילות יחידת האכיפה ב-2019 עמד על כ-600 מיליון שקל. מיום הקמתה ב-1997, יחידת האכיפה חסכה יותר מ-7 מיליארד שקל. מדובר לא רק בשכר שהושב מיידית ורטרואקטיבית, אלא גם בחיסכון מצטבר עבור השנים הרבות שבהן היו משולמות החריגות – לולא נתפסו.

קובי בר נתן, הממונה על השכרצילום: מגד גוזני

חריגות שכר חמש שנים רצופות: רשות שדות התעופה ואלתא

מתוך 75 הגופים שהתגלו בהם חריגות, ב-20 גופים התגלו חריגות גם בשנה הקודמת ובחמישה מתוכם התגלו חריגות שכר לכאורה במשך שלוש שנים לפחות ברציפות. ברשות שדות התעופה ובחברת אלתא התגלו חריגות שכר במשך חמש שנים רצופות. השנה החורגים הקבועים היו גם עיריית טייבה (4 שנים רצופות), כפר הנוער מאיר שפיה והרשות לחינוך והכשרה ימיים (שלוש שנים רצופות).

מקום ראשון במספר חריגות השכר: רופאים בשירותי בריאות כללית

בעוד ברוב הגופים החורגים היו מספרי העובדים ששכרם חרג קטן מחמישה עובדים בארגון, הרי שהגוף שבו מספר החריגות לכאורה היה הגבוה ביותר הוא דירוג רופאים שבו נרשמו חריגות שכר עבור 1,721 רופאים. כ-62% מהעובדים החורגים לכאורה בדירוג הרופאים מועסקים ב"שירותי בריאות כללית – קהילה", בעוד היתר (38%) מועסקים ב"שירותי בריאות כללית - בתי חולים".

בר אילן: חיסכון אקטוארי של חצי מיליארד שקל

יחידת האכיפה הובילה מהלך לטיפול בחריגות בתנאי שכרם והעסקתם של עובדי הסגל המינהלי באוניברסיטת בר-אילן. המשא ומתן שהתקיים בין הנהלת האוניברסיטה, העובדים, ההסתדרות והממונה על השכר הבשיל לחתימה על הסכם קיבוצי ב-9 בדצמבר ב-2019 בין ההנהלה, ועד העובדים וההסתדרות, שהסדיר את החריגות. כתוצאה מההסכם, הופחת שכרם של עובדי הסגל המינהלי בכ-8.4 מיליון שקל. בנוסף, סכום ההשבה מסתכם בכ-11 מיליון שקל.

החיסכון האקטוארי, כתוצאה מהתערבות הממונה על השכר בהסדרת תשלומי השכר של חברי הסגל המינהלי, מוערך בכחצי מיליארד שקל. בהמשך ליישום החלטת הממונה על השכר בנושא תנאי העסקתם ושכרם של בעלי תפקידים בכירים באוניברסיטאות, הוסדרו החריגות בתנאי השכר והעסקתה של סגנית מינהלית לרקטור באוניברסיטת בר-אילן. במסגרת ההסדרה עמד סך החיסכון השנתי על כ-120 אלף שקל. בנוסף, סכום ההשבה הסתכם ב-185 אלף שקל. החיסכון האקטוארי הכולל מהסדר זה היה 241 אלף שקל.

אוניברסיטת בר אילן. צילום: יובל טבול

הרשות הארצית לכבאות: חיסכון של 57 מיליון שקל

כתוצאה מטיפול יחידת האכיפה בחריגות השכר במערך הכבאות, הושבו חריגות בסכום משוער של כ-2.28 מיליון שקל. סך החיסכון האקטוארי מוערך בכ-11.3 מיליון שקל. בנוסף, הוציא הממונה על השכר החלטה על הפסקת ההפרשות לקרן השתלמות בגין שעות נוספות ומשמרות, המשולמות בשכרם של כלל כבאי דור ב' ודור ג'. סך החיסכון השנתי מסתכם בכ-1.2 מיליון שקל, והחיסכון האקטוארי נאמד בכ-39 מיליון שקל.

מבדיקה שערכה יחידת האכיפה עלה כי כבאים ותיקים התחילו לקבל תוספות מקומיות. בשיתוף פעולה עם החשב הכללי הופסקו התשלומים החורגים ל-11 כבאים. המדינה מתכוונת לפעול לגבי יתר הכבאים המקבלים את התוספת שלא כדין בכפוף לשימוע/ביקורת, שעורך החשב הכללי. סך החיסכון השנתי מהפסקת החריגות ל-11 הכבאים מוערך בכ-129 אלף שקל, והחיסכון האקטוארי נאמד בכ-2.58 מיליון שקל.

ברשויות המקומיות: באר שבע בראש החורגות

במסגרת שימוע קיבוצי שנשלח לעירייה, הוסדרו בהסכמה חריגות שכר שהתגלו בשכרם של 19 מעובדי העירייה. החיסכון העתידי מוערך בכ-5 מיליון שקל. סך הכל נמצאו בעיריית באר שבע חריגות שכר שמסתכמות בחיסכון של כ-6.2 מיליון שקל. חריגות אחרות נמצאו בעיריית בת ים (חיסכון של 2.6 מיליון שקל), עיריית אילת (2.2 מיליון שקל), אשדוד (2.7 מיליון שקל) ריינה (1.2 מיליון שקל) ופתח תקוה (1.8 מיליון שקל). חריגות בסך נמוך יותר נמצאו גם בבית דגן ובמגדל העמק.

בניין עיריית באר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

היחידה לחקירות שכר – 150 תיקי חקירה, גם באקדמיה

מתחילת פעילות היחידה לחקירות שכר ב-2009, ועד סוף 2019, נפתחו 150 תיקי חקירה בכלל הגופים הנתמכים והמתוקצבים. בתקופה זו ניתנו 52 פסקי דין שכמחציתם הסתיימו בהרשעה של עובד מדינה שאישר חריגות שכר. מן הנתונים עולה כי ככל שחולף הזמן, בית הדין מחמיר את הענישה כלפי בעלי תפקידים המבצעים עבירות בתחום השכר הכוללת פיטורים, פסילה מתפקיד, העברה מתפקיד או עונש כלכלי כבד.

בין היתר, הוגשה תביעה נגד נשיא מכללת גליל מערבי לשעבר בגין אישור חריגות שכר בשכרם של עובדי סגל אקדמי בכיר. הוא הורשע, ובמסגרת הסדר הטיעון הוטלו עונש נזיפה והוא נפסל מנטילת כל תפקיד במכללה במשך חצי שנה. כתב תובענה הוגש גם נגד מנהל אגף משאבי אנוש במכללה אקדמית כנרת בגין אישור חריגות משכרם של ראשי מחלקות במכללה. הוא הורשע, ובמסגרת הסדר טיעון והוטלו עליו אמצעי משמעת, שכללו נזיפה ופסילה מנטילת כל תפקיד במכללה למשך חמש שנים.

מנהל משאבי אנוש בעיריית קרית מלאכי, שנתן חריגות שכר לעובדים, הורשע ופוטר. באשר לחברה כלכלית קרית ארבע, הוגש כתב תובענה נגד מנכ"ל החברה בגין אישור חריגות שכר בשכרו האישי, על אף התרעות מצד גורמים במשרד הפנים ועל אף התרעות רבות. הוא זכה לנזיפה, הפקעת משכורת והורדה בשתי דרגות שכר במשך שנתיים. הוגש ערעור מטעם המדינה על קלות העונש. תיק שנפתח בחשד לתשלום תנאי פרישה חורגים למנכ"ל היוצא של חברת פי גלילות מסופי נפט וצינורות בע"מ עדיין נמצא בחקירה.

המנכ"ל דרש 200% פיצויי פיטורים ו-12 משכורות - והפסיד

דו"ח החריגות כולל כמו בכל שנה גם דוגמאות לפעילות משפטית כנגד חריגות השכר. אחד האירועים המעניינים היה הערעור שהגיש שמואל מועלם, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת לשעבר, נגד הקופה והממונה על השכר, שנדחה באוגוסט 2019 בבית הדין הארצי לעבודה.

מועלם דרש כי תבוטל החלטת הממונה על השכר לשלול ממנו את תנאי הפרישה: פיצויי פיטורים בשיעור של 200% ומענק פרישה בסך 12 משכורות. הממונה לא אישר את תנאי הפרישה האלה, אלא פיצויי פיטורים בשיעור 100% בלבד ומענק פרישה בסך 3 משכורות בלבד. מועלם טען כי לממונה אין סמכות לקבוע קביעה כזו. בית הדין האזורי לעבודה וכן הארצי דווקא תמכו בעמדת הממונה.

המשמעות, מעבר לקביעות המשפטיות המכירות בסמכות הממונה על השכר למנוע חריגות מן הסוג הזה, היא כי מועלם לא יקבל את סך הכספים הצבורים שיועדו לתשלום של 100% פיצויים נוספים ו-12 חודשים עבור תשלום מענק הפרישה, שמסתכמים ביותר מ-6 מיליון שקל. בנוסף מועלם ישלם הוצאות משפט בסך של 25 אלף שקל.

אי סדירויות בשכר עובדי הנמלים

פסק דין אחר המפורט בדו"ח, עוסק בבקשה של הסתדרות העובדים מרחב חיפה וועד עובדי מחלקת עגינה בנמל חיפה, להורות לנמל לשלם תוספת שכר לעובד המשמש הן בתפקיד רכז בענף העגינה, והן בתפקיד של ממלא מקום ראש ענף עגינה. זאת, בנוסף לתוספת הניהול המשולמת לו בגין תפקידו כרכז, וכן באופן רטרואקטיבי.

בית הדין אימץ את עמדת הממונה על השכר, שלא נתן את אישורו ודחה את הבקשה. לעומת זאת, דחה בית הדין את עמדת הממונה על השכר כשבנמל אשדוד גילו שתי עובדות בתפקידים בכירים כי עמיתן המבצע תפקיד מקביל מרוויח שכר גבוה מהן. בבית הדין האזורי טענה המדינה כי לעובד משולמות תוספות שכר חריגות, ולכן אין להשוות את שכרן, וכי יערך שימוע לעובד בשל תוספות השכר המשולמות לו. בית הדין האזורי קיבל את תביעותיהן של העובדות ברובן, וקבע כי אין טעמים ענייניים המצדיקים את פערי השכר, וכי על נמל אשדוד להשוות את תנאי שכרן של התובעות לאלה של העובד ולפצות אותן בגין הנזק הלא-ממוני שנגרם להן.

הממונה עירער על ההחלטה, אך בית הדין הארצי דחה את הערעור וקבע כי חברת נמל אשדוד לא הוכיחה שלא הפלתה את העובדות מחמת מינן, וכי תפצה כל אחת מן העובדות בסך של 50 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker