תמה הקורונה? בוטלה ההגבלה על 10 עובדים במקומות העבודה

המגבלה על כמות האנשים שיכולים לשהות יחד במעלית נותרה, וכך גם ההמלצה למעסיקים לאפשר עבודה מהבית ככל האפשר - אולם היא אינה מחייבת

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסדרה המשרד
מתוך הסדרה "המשרד"צילום: ASSOCIATED PRESS

קבינט הקורונה ביטל את ההגבלה על מספר העובדים שרשאים להגיע למקומות העבודה. לפי החלטת קבינט הקורונה, מקומות העבודה עם יותר מ-10 עובדים נדרשים למנות ממונה קורונה, לחתום על הצהרה בדבר השמירה על כללים אלה ויידוע עובדיהם לגביהם.

מקומות עבודה יידרשו לשמור על מרחק בין עובדים של 2 מטרים, אך לעשות זאת רק "ככל האפשר". כן תידרש שמירה על ההגיינה ועטיית מסיכה, הקצאת ציוד אישי או חיטוי הציוד במעבר בין עובד לעובד ומדידת חום בכניסה.

מעסיקים מתבקשים לשבץ עובדים במשמרות ככל הניתן, ולייצר מצב שבו עובדים בעבודה משרדית ישבו, ככל הניתן, בעמדה קבועה ובמרחק של 2 מטרים או מחיצה ביניהם – כלומר, המדינה אינה דורשת זאת. כך גם לגבי אכילה או שתייה, שלפי החלטת הקבינט "תתבצע ככל הניתן בחדרו של העובד".

ההמלצה לעבוד כמה שיותר מהבית נותרה, אבל היא אינה מחייבת. "מעסיק יאפשר עבודה מהבית, ככל שניתן", נקבע.

עם זאת קיימת עדיין מגבלה על כמו האנשים שיכולים להשתמש בו זמנית במעליות, שמייצרת קושי במגדלי משרדים. ההחלטה היא כי במעלית ישהו מחצית ממספר האנשים המותר – מה שעלול לייצר אתגר לא פשוט. בחברות ההיי-טק הגדולות הודיעו כבר לפני חודשים כי לא ישובו לעבודה במשרדים עד 2021.

החלטה נוספת של הקבינט היא הסרת המגבלה על כמות המשתתפים בישיבות. ההחלטה היא כי בעבודה משרדית ניתן לקיים ישיבות עם יותר מ-20 איש, זאת, תוך שמירת מרחק או מחיצה. ישיבות של עד 50 איש יוכלו להתקיים אם הממונה על הקורונה אישר שלא ניתן לקיימה באמצעים דיגיטליים, ובלבד שלא יוגש אוכל בישיבה.

כאמצעי אכיפה נקבע כי "ראש שירות או רופא מחוזי רשאי לסגור מקום עבודה - למעט מקום עבודה חיוני, מסגרות רווחה, ישיבות מועצת רשות מקומית ומשרדי ממשלה - לצורך חקירה אפדימיולוגית, לתקופה שלא תעלה על 72 שעות או 120 שעות, לפי הוראה של ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות או סגנו. על אף האמור, מעסיק ציבורי, שניתנה הוראה לסגירת המקום, יכול לאפשר כניסה של עובדים מסוימיים לצורך אספקת שירות חיוני".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker