אחרי שנתיים ללא איוש: יצא מכרז לראש הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית

מאז אפריל 2018 לא אויש באופן קבוע התפקיד הבכיר ביותר העוסק בפיתוח החברה הערבית ■ השבוע פירסמה נציבות שירות המדינה מכרז שמודיע על הקמת ועדת איתור לתפקיד ■ הגשת המועמדות - עד 1 בספטמבר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערערה
ערערהצילום: אייל טואג

נציבות שירות המדינה פירסמה השבוע מכרז להקמת ועדת איתור למינוי ראש  הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי, שבראשו עומדת השרה מירב כהן.

מאז הקמתה עמד בראש הרשות איימן סייף, שפרש באפריל 2018 לאחר עשור בתפקיד. לסייף לא נמצא מחליף קבוע, למרות הקמתן של כמה ועדות איתור. בהיעדר מנהל קבוע מילא את התפקיד במשך תקופה מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי הקודם, אבי כהן. בינואר - זמן קצר לפני סבב בחירות נוסף - מינתה השרה הקודמת, גילה גמליאל, את עובדת המשרד ליאור הנץ לתפקיד. המינוי עורר זעם רב בקרב החברה הערבית. גמליאל טענה אז כי מדובר במינוי לטווח קצר.

מירב כהן, השרה לשוויון חברתיצילום: אלעד מלכה

ועדת האיתור כוללת חמישה נציגים: מנכ"לית המשרד לשוויון חברתי, יעל מבורך, לשעבר בכירה באגף תקציבים; נציג נציבות שירות המדינה, אילן רם; נציגת משרד האוצר, שירה גרינברג (הכלכלנית הראשית של המשרד); נציג האקדמיה, ד"ר מחמוד קעדאן מבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת חיפה; ואייל גבאי, שנשאר מהוועדה הקודמת כנציג המשרד לשיוויון חברתי מתחום החברה והכלכלה. 

הרכב הוועדה נקבע בהחלטת ממשלה. ועדת האיתור רשאית לפנות באופן אקטיבי למועמדים, ולא להסתפק בבדיקת המועמדים שניגשים מיוזמתם. 

איימן סייף, ראש הרשות לשעברצילום: גיל אליהו

המכרז לתפקיד הבכיר הוא חיצוני והגשת המועמדות תעשה עד 1 בספטמבר. תנאי הסף הם השכלה אקדמית - רצוי בתחומי כלכלה או משפטים; ניסיון של לפחות שש-שבע שנים בניהול של צוות של 15 עובדים לפחות; ניסיון בניהול תקציב גדול וניסיון של שלוש שנים בהכנת תוכניות לחברה הערבית. התפקיד ניתן לארבע שנים עם אפשרות להארכה לארבע שנים נוספות. הוא פתוח לכלל המועמדים, אך באופן שיטתי ומסיבות ברורות ניגשים אליו בעיקר מועמדים בכירים מהחברה הערבית.

הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית הוקמה במשרד ראש הממשלה ב-2007, ונהפכה לגורם הפיתוח המרכזי של החברה הערבית, המשמש זרוע מתכננת ומתכללת של תוכניות פיתוח במגזר. עם הקמת המשרד לשוויון חברתי ב-2015 עברה הרשות לסמכותו. הרשות סייעה ופיקחה על תוכנית החומש 922 מ-2015, שכללה תקציב היסטורי של 15 מיליארד שקל לטובת החברה הערבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker