ההסתדרות הקימה פורום עצמאים – ללא נשים; "הנושא יתוקן"

לאחר שהודיעה על הקמתו של פורום ארלוזורוב לקידום העסקה הוגנת ורווחה כלכלית, ההסתדרות השיקה היום פורום חדש – שבין מייסדיו או מנהליו אין אף לו אישה אחת ■ בעקבות תלונות בנושא הודיעה ההסתדרות כי תפעל לתיקון

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: אייל טואג

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הכריז היום (שלישי) על פתיחת "פורום העצמאים בהסתדרות", שיפעל להעניק רשת ביטחון סוציאלי לכלל העצמאים בישראל. בין מייסדיו או מנהליו של הפורום אין אף לא אישה אחת.

בראש הפורום, שהושק באירוע מצומצם בבית ההסתדרות בנוכחות אישים בולטים מהמגזר העסקי וממאבק העצמאים, יעמוד מפיק אירועי התרבות ואיש העסקים רמי בז'ה - כך על פי הודעת ההסתדרות. עם מייסדי הפורום נמנים בין היתר גיל חובב, דדי סויסה, דורון (קופי) עציוני, אלי לוי, משה דץ, מודי פרי, שבתאי מיכאל ומיקי דה פז.

בעקבות פניות בנושא היעדר הנשים מהפורום, שלח חנוך ליבנה, יו"ר סיעת צדק חברתי בהסתדרות, מכתב ליו"ר בר-דוד: "ברכות על הקמת הפורום והירתמות ההסתדרות למטרה חשובה זו", כתב ליבנה. "נבקש מיו"ר ההסתדרות לתת את דעתו ולפעול לשילוב נשים בפורום, שכן לצערנו מתוך הפרסומים עולה כי בין היו"ר והקבוצה המייסדת אין אפילו אישה אחת".

פניות נוספות בנושא נשלחו ליו"ר גם מהתאחדות התעשיינים, ומטעמה של חברת הכנסת עאידה תומא סולימן, לשעבר יו"ר הוועדה לקידום האישה בכנסת. יו"ר הרשות לקידום מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי, אווה מדז'יבוז', הודיעה גם היא כי תבדוק את הנושא.

הפגנת עצמאים בתל אביב, ביולי
הפגנת עצמאים בתל אביב, ביוליצילום: תומר אפלבאום

יו"ר אגף ההסברה בהסתדרות, יניב לוי, מסר בתגובה כי "ההסתדרות וראשי הפורום שהוקם מקבלים את הביקורת. הנושא יטופל ויתוקן. אציין כי רשימת פורום המייסדים עדיין לא נסגרה סופית, והיא עתידה להיסגר בימים הקרובים, ויינתן דגש בסוגיה החשובה שהעליתם".

לפני כחודשיים הודיעה ההסתדרות כי תשקיע 2 מיליון שקל בהקמתו של פורום ארלוזורוב לקידום העסקה הוגנת ורווחה כלכלית. מדובר בעמותה שתתנהל כמכון מחקר בעל פורום אקדמי, תקיים תוכנית מלגות ותקדם מדיניות רווחה מול מקבלי החלטות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker