שיעור העובדים עם מוגבלות בשירות המדינה - 3.8% בלבד

מדו"ח של הכנסת עולה כי שיעורם הממוצע של עובדים עם מוגבלות מכלל העובדים בשירות המדינה הוא 3.8% נכון ל-2019 - מתחת ל-5% הנדרשים בחוק ■ במשרד החוץ למשל, שיעורם 0.4% בלבד ■ עם זאת, מרבית העובדים עם מוגבלות בשירות מועסקים בתפקידים בכירים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיסא גלגלים אילוסטרציה

שיעור העובדים עם מוגבלות בשירות המדינה אינו עומד בדרישות החוק, ובחלק ממשרדי הממשלה לא מועסקים עובדים עם מוגבלות כלל – כך עולה מדו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת (ממ"מ), שנכתב לקראת דיון בנושא בוועדת החוקה, חוק ומשפט, בראשות ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה).

על פי חוק מנובמבר 2014, שקודם על ידי אבי ניסנקורן – יו"ר ההסתדרות דאז ושר המשפטים כיום – יחידות שירות המדינה הכוללות 100 עובדים או יותר מחויבות להעסיק לפחות 5% עובדים עם מוגבלות משמעותית. עד 2017, השיעור שנקבע בחוק היה 3%.

מהדו"ח, שמתייחס ל-2019, עולה כי רק 19% מהיחידות עמדו בהוראות החוק באופן מלא; 45% עמדו בו באופן בינוני (כללו בין 3.5% ל-5% עובדים עם מוגבלות); וכ-36% מהם עמדו בו ברמה נמוכה, או לא עמדו בו כלל. לפי הערכות שונות, שיעור האנשים עם מוגבלות חמורה בקרב בני ה-20 ומעלה בכלל האוכלוסייה בישראל נע בין 8% ל-14%.

מנתוני נציבות שירות המדינה עולה כי שיעורם של אנשים עם מוגבלות מקרב העובדים בשירות המדינה היה 3.8% בלבד ב-2019, וכי המספר נמצא במגמת ירידה. ב-2016 שיעורם היה 5.5% מכלל העובדים.

מבדיקת משרדי הממשלה השונים עולה כי רק בשניים מתוך 22 המשרדים העצמאיים (טרם הבחירות האחרונות) היה שיעור העובדים עם מוגבלות מכלל העובדים גבוה מ-5%: משרד הבינוי והשיכון (5.5%) ומשרד הבריאות (5.2%). בתחתית טבלת משרדי הממשלה נמצא המשרד לפיתוח הנגב והגליל, עם 0% עובדים עם מוגבלות. לפניו עומד המשרד לביטחון פנים עם 0.3% בלבד - ורק מעט אחרי משרד החוץ עם 0.4% בלבד. מהדו"ח גם עולה כי 62% מהעובדים עם מוגבלות בשירות המדינה הועסקו ב- 2019 במערכת הבריאות.

בהתייחס לתפקידים שממלאים העובדים עם מוגבלות בשירות המדינה, מהדו"ח עולה כי מחצית מעובדים אלה במשרדי הממשלה הועסקו בדרג המינהלי, כשבמערכת הבריאות רובם (78%) הועסקו בדרגים המקצועיים: 44% נרשמו בדרג אחיות, 14% בדרג רופאים, ועוד 5% נרשמו בדרג אחיות בריאות הציבור.

בית חולים תל השומר. מרבית העובדים עם מוגבלות במערכת הבריאות הועסקו נכון ל-2019 בדרגים המקצועייםצילום: אמיל סלמן

בשתי המערכות – משרדי הממשלה ומערכת הבריאות - שיעורם של העובדים עם מוגבלות מכלל העובדים גבוה יותר בדרגי ההעסקה הבכירים (דרג ביניים ודרג בכיר) מאשר בזוטרים (דרג כניסה ודרג ניהול מקצועי). כלומר, העובדים בעלי המוגבלות מועסקים בתפקידים הבכירים יחסית.

ייתכן שהקושי מתחיל בשיטת המכרזים. על פי הדו"ח, ב-2019 פירסמה נציבות שירות המדינה 2,991 מכרזים פומביים כלליים, שלהם הוגשו 132,717 מועמדויות. 2.9% מהמועמדויות הוגשו על ידי מועמדים שהצהירו על היותם אנשים עם מוגבלות, ו-1.4% מהנבחרים במכרזים הפומביים היו אנשים עם מוגבלות. בשנה זו פורסמו 47 מכרזים שיועדו לאנשים עם מוגבלות, מתוך 449 מכרזים שיועדו לקבוצות אוכלוסייה זכאיות - כמו חרדים וערבים. ב-34% מהמכרזים שיועדו לאנשים עם מוגבלות נבחרו מועמדים בסיום הליכי המיון.

גם תוכניות הצוערים אינן מסלול נוח לאנשים עם מוגבלות. ב-2018-2012 השתתפו בתוכנית ההכשרה הניהולית צוערים לשירות המדינה רק שני צוערים שהצהירו על היותם אנשים עם מוגבלות. גם סטודנטים עם מוגבלות כמעט לא מתקבלים משום מה לשירות המדינה: מתוך 4,195 הסטודנטים שמועסקים בשירות, שניים בלבד הם בעלי מוגבלות. לפי נציבות שירות המדינה, הדבר קשור גם בקושי של סטודנטים עם מוגבלות לשלב את הלימודים עם העבודה בשירות המדינה.

ח"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, מסר: "הדו"ח חושף נתונים עגומים על ירידה בייצוגם של בעלי מוגבלויות בשירות המדינה, בזמן שהיינו אמורים לשאוף ולדון על הגברת שיעור הייצוג באחוזים נוספים. גם בייצוג הולם לחרדים המדינה רחוקה מלעמוד ביעד שהממשלה קבעה וקיימים חסמים רבים. המצב הזה אינו מתקבל על הדעת ולשם כך הוועדה תתכנס מחר כדי לקבל החלטות בנידון ולשפר את המגמה".

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מסר בתגובה: "המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עומד בדרישת החוק להעסקת אנשים עם מוגבלות ואף מעבר לכך. לצערנו הנתונים בדו"ח מרכז המידע והמחקר של הכנסת הם 'נתונים בחסר', אשר אינם תואמים את השטח ואינם ומשקפים את מצבת כוח האדם של המשרד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker