טלי חרותי-סובר

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, וענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, תיאמו היום (ג') עמדות לקראת פגישתה של חרמוני עם שר האוצר, ישראל כ"ץ, הערב.

בר-דוד אמר בפגישה כי אם משבר העובדים הסוציאליים לא ייפתר  – מקומות עבודה נוספים מהמגזר הציבורי יצטרפו לשביתה בסולידריות. הוא לא פירט מתי זה יקרה ומי הם אותם ארגונים . בנוסף הודיע בר-דוד כי כל עובדת סוציאלית ששובתת תקבל צ'ק של 1,000 שקל מקרן השביתה של ההסתדרות.

העובדים הסוציאליים שובתים כבר 16 יום, ועל פי חוק, ימי השביתה ינוכו משכרם. הסכום שצפוי לרדת ממשכורתם אמור להיות גבוה יותר מהצ'ק שהבטיח בר-דוד. קרן השביתה של ההסתדרות מיועדת לתמיכה בעובדים שובתים, אלא שהמיליונים המוקצבים לה בכל שנה בתקציב ההסתדרות כמעט אינם מנוצלים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: אייל טואג

בר-דוד הביע שוב בפני חברי מטה המאבק את תמיכתו והזדהותו עם השביתה, ואמר כי ההסתדרות תמשיך ותעמוד מאחורי מאבקם של העובדים הסוציאליים ותתמוך בו בכל אמצעי שיתאפשר. יו"ר ההסתדרות הנחה את חרמוני ואת נציגי מטה המאבק להמשיך בשביתה, תוך גיבויו המלא, אם לא יגיעו להבנות מול האוצר.

חרמוני אמרה: "המעורבות והגיבוי של יו"ר ההסתדרות במאבק הזה היא חשובה, ונותנת לנו רוח גבית להמשך המאבק עד להשגת הדרישות שלנו. אני מודה לו מאוד בשם כלל העובדות והעובדים הסוציאליים בישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker