נציגי העובדים הסוציאליים נפגשו עם שר האוצר - השביתה נמשכת

הסתיימה פגישת איגוד העובדות הסוציאליות עם שר האוצר, אגף תקציבים ואגף הממונה על השכר ■ באיגוד העובדים הסוציאליים מצהירים כי השביתה תימשך במקביל למו"מ

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדים סוציאליים
הפגנת עובדים סוציאלייםצילום: אמיל סלמן

חודש לאחר תחילת המחאה, ולאחר תשעה ימי שביתה, התקיימה היום (ג') ישיבת מו"מ בין איגוד העובדות הסוציאליות לבין שר האוצר, ישראל כ"ץ, אנשי אגף תקציבים ונציגי אגף הממונה על השכר.

בתום הישיבה סיפרה יו"ר האיגוד ענבל חרמוני על תוכן הפגישה: "הצגנו בפני שר האוצר את מצב קריסת השירותים החברתיים, את העובדה ש-1,000 תקנים של עובדות סוציאליות לא מאוישים בגלל השכר הנמוך, הצגנו את העומס הבלתי אנושי על העובדות בשל מגפת הקורונה ואת מקרי האלימות הקשים כתוצאה מהעומס ותנאי העבודה. שר האוצר היה קשוב והורה לפתוח מייד במו"מ", אמרה חרמוני.

יו"ר האיגוד הסבירה כי הניחו על השולחן כמה הצעות שיובילו לסיום השביתה. "ביקשנו תוספת כספית לכל העובדות בעקבות משבר הקורונה, תקצוב תוכנית המוגנות ויציאה למו"מ מלא על רפורמה מקיפה בשכר", אמרה חרמוני. "הבהרנו שלא נסכים להצעות פקידי האוצר לעבודה נוספת של העובדות הסוציאליות ברשויות המקומיות תמורת תוספת של כמה עשרות שקלים".

חרמוני הוסיפה כי השביתה תימשך עד שמשרדי הממשלה יענו לדרישותיהן. "אנו ממשיכות במחאה ובשביתה בתקווה שבמשרד האוצר יפתחו את העיניים ויראו את המצוקה בשירותי הרווחה ויפתחו את האוזניים וישמעו את זעקת העובדות הסוציאליות", הצהירה חרמוני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker