המגזר העסקי מממן תוכנית ניוד לעובדים שיוכשרו כהנדסאים - וישובו למפעל

התוכנית פותחה עם אורט בראודה ובתמיכת המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית ■ העובדים יקבלו מימון מלא ושכר עבור ימי הלימודים ■ תנובה השקיעה בתוכנית 3 מיליון שקל, ושלחה אליה 17 עובדי ייצור שיוסבו לתפקידי הנדסאי מכונות

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלבת תנובה בתל יוסף
עובדים במחלבת תנובה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: גיל אליהו

המחסור הגובר והולך בעובדים במקצועות טכניים נעשה מורגש יותר - בעיקר בפריפריה. בשל כך נדרשים פתרונות ייחודיים לניוד עובדים קיימים עבור תפקידים עתידיים מבוקשים יותר. באחרונה נפתח מחזור ראשון של תוכנית ייחודית שמובילה תנובה להכשרת הנדסאי מכונות ייעודיים.

התוכנית פותחה בשיתוף מכללת אורט בראודה בכרמיאל, בתמיכה כספית של המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית (מה"ט) ובתיווך תוכנית המנהיגות "מעוז". מבין 21 העובדים שהחלו ללמוד, 17 הם עובדי תנובה - שהשקיעה בתוכנית 3 מיליון שקל - ואחרים הגיעו מאסם, יוניליוור וסלע מערכות.

העובדים יקבלו מימון מלא של הלימודים, כמו גם שכר מלא בגין ימי הלימודים. עם תום הלימודים, שייארכו שנתיים, הם ישובו לתפקידים חדשים בחברות מהן יצאו. בתנובה למשל, מדובר על עובדי ייצור שיוסבו לתפקידי הנדסאי מכונות.

לדברי אייל מליס, מנכ"ל קבוצת תנובה: "כמו התעשייה כולה, תנובה סובלת ממחסור של עובדים טכניים. עם כניסתן של טכנולוגיות חדשניות למערכי הייצור, עובדי האחזקה נדרשים לידע ויכולות מורכבים יותר. תנובה החליטה לשבור את מעגל הקסמים ולהכשיר בעצמה את עובדיה, תוך שהיא מקנה להם השכלה רשמית וכלים להמשך פיתוח מקצועי וכלכלי. אנו עושים זאת, תוך הסתכלות על העובד ועל האפשרות לייצר לו מוביליות חברתית, ולטווח הרחוק לחיזוק התעשייה והכלכלה הצפונית בכלל".

עוד מוסיף מליס כי "רק שיתוף פעולה בין המגזר העסקי, משרדי הממשלה, השירות הציבורי וגופים פילנתרופיים יכול להביא לפתרון יסודי של בעיות חברתיות ברמה הלאומית. יישום מהלך זה לאורך בזמן ובהיקפים גדלים והולכים בכל הארץ, יתרום לבעיה הלאומית של מחסור בעובדים מוכשרים לתעשייה, לשיפור הפריון בתעשייה, צמצום שיעורי התחלופה, צמצום זמני ההכשרה וכן להבטחת שכר גבוה מהממוצע באזורי הפריפריה. אנו מודים למה"ט על התמיכה ומקווים לראות גופים נוספים מצטרפים, כדי להשיג השפעה ארוכת טווח ברמה לאומית".

מנתוני משרד הכלכלה עולה כי היום (ב') נרשם מחסור של כ-11 אלף עובדים מיומנים בתעשייה. ב-2020 צפויים לפרוש כ-32 אלף עובדים, ועד 2026 התעשייה תתמודד עם משבר ממשי עם פרישתם של כ-42 אלף עובדים נוספים ופריון עבודה נמוך. בצפון הבעיה מורגשת יותר מבכל מחוז אחר, והתעשיינים באזור מסמנים את המחסור בכוח אדם מיומן כחסם מרכזי לצמיחתם. המחסור נובע, בין היתר, ממיעוט בתי ספר להכשרות טכניות ותחלופה גבוהה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker