נתוני AllJobs: עלייה של יותר מ-80% בכמות המועמדים ששולחים קורות חיים

על אף הצעדים שעשתה המדינה כדי להתחיל חזרה לשגרה - ההתאוששות בשוק אטית ■ המשרות הממשלתיות-ציבוריות והמשרות המוצעות לפרילנסרים חוו את הירידה הקטנה ביותר ברמת הביקוש

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שליח של אובר איטס בליסבון עם מסכת פנים
שליח של אובר איטס בליסבון עם מסכת פניםצילום: בלומברג

עלייה של 80% בממוצע בכמות המועמדים ששולחים קורות חיים ומתמודדים על משרה מסוימת, כך עולה מנתוני AllJobs. התפקידים שעליהם מתחרים הכי הרבה מועמדים הם נהגים, עבודות משרדיות ואדמיניסטרטיביות, מכירות ומחסנאים.

ב-AllJobs אומרים כי קיימת התאוששות קלה בנפחי הגיוס והם עומדים על 70% לעומת תקופת טרום המשבר, כלומר התאוששות קלה משיא המשבר (אפריל 2020), אז נחתכה מצבת המשרות הכללית ב-60%. המשרות הממשלתיות-ציבוריות והמשרות המוצעות לפרילנסרים הן אלו שחוו את הירידה הקטנה ביותר ברמת הביקוש.

אילו תעשיות

התעשיות ששמרו על היציבות הגבוהה ביותר בגיוסים הן ההיי-טק והמגזר הממשלתי. לדברי עינב בוימפלד, מנהלת התוכן והמחקר ב-AllJobs, "אנחנו רואים שתפקידים שהיו חזקים טרום המשבר, עדיין מחזיקים בנפחי גיוס גדולים, למרות הירידה שחוו. למעשה, ניתן לומר כי ככל שהתפקיד יותר נדרש, כך הפגיעה שהוא חווה קלה יותר. הנהלת חשבונות, מכירות, ואדמיניסטרציה - נמצאים בראש. כמות המשרות בתחום המחסנאות והליקוט נובעת מהעלייה הדרמטית בתרבות הצריכה בתקופת הקורונה".

מבוקשים

היא מוסיפה כי "מורים ומחנכים נמצאים במקום השמיני, אך לעומתם, סייעות ומטפלות נמצאות רק במקום 46 ברשימה. זה יכול ללמד מעט על מקומו של החינוך בגיל הרך (3-0) לעומת החינוך הממוסד מטעם המדינה. תפקידי החינוך הציבוריים החזיקו מעמד, בעוד השוק הפרטי שבו פועלים גנים ומשפחתונים – פשוט קרס".

מדד התחרות

בוימפלד מסבירה כי לא רק שהביקוש לפרילנסרים נפגע פחות, ייתכן שהוא גם יעלה בעתיד. לדבריה, "הקורונה הכבידה מאוד על העסקים שמחפשים כל הזמן היכן להתייעל ולחסוך. אנחנו רואים את זה גם במגמה ההולכת ועולה אצל מעסיקים, שמעדיפים ובוחרים להעסיק פרילנסרים. עבור הארגון מדובר על חיסכון כספי, כמו גם על חיסכון של מספר שעות בחודש לכל עובד (אין החתמת כרטיס, שיחת מסדרון, הכנת קפה וכו').

"מעבר לכך, בצורת ההעסקה הזו המעסיק משוחרר מהחובה לדאוג לזכויות הסוציאליות של העובד. יתרון נוסף בהעסקה של פרילנסרים, טמון בכך שהיא פותחת עבור המעסיקים אופציות נוספות ומאפשרת להם להעסיק אוכלוסיות איכותיות שאולי לא היו יכולות לעבוד אצלם בתצורה אחרת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker