פוליגרף בעבודה: האם מותר לחייב עובד, והאם מעסיק יכול להשתמש בממצאים?

פיטוריהם של שלושת עובדי ערוץ הכנסת בעקבות הדלפת סרטון העלתה מחדש את השאלה סביב חוקיות השימוש בבדיקת פוליגרף ■ עו"ד עמי שחר, מומחה בדיני עבודה, משיב על שאלות נפוצות בעניין

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ממציא הפוליגרף ג'ון לארסון (מימין) מדגים שימוש במכשיר, בשנות ה-30
ממציא הפוליגרף ג'ון לארסון (מימין) מדגים שימוש במכשיר, בשנות ה-30צילום: Getty Images

בתקופה האחרונה אנו עדים לאירועים שחלקם זכו לסיקור חדשותי, ובהם מעסיקים מפנים את עובדיהם לבדיקת פוליגרף, על אף הדעה המקובלת כי מהימנות הבדיקה מוטלת בספק. ב-2003 פירסם היועץ המשפטי לממשלה הנחיה לרשויות המדינה, המבטאת גישה זהירה ומסויגת באשר לשימוש בפוליגרף. עו"ד עמי שחר, מומחה בדיני עבודה ושותף במשרד פינברג ושות', מבהיר את הנושא.

האם מעסיק יכול לחייב עובד לעבור בדיקת פוליגרף?

"לא. הדבר אפשרי רק בהסכמת העובד. יתר על כן, בתי הדין לעבודה פסקו, ברוח הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, שיש לבחון בקפדנות ובזהירות את ההסכמה, על מנת לוודא כי ניתנה מרצון חופשי ומתוך מודעות מלאה למכלול ההיבטים המאפיינים בדיקת פוליגרף. כך למשל, נקבע שאין לתת משקל להסכמה גורפת מראש לבדיקת פוליגרף שנקבעה בחוזה העבודה".

האם מעסיק יכול לנקוט באמצעים (למשל פיטורים) נגד עובד שסירב להיבדק בפוליגרף?

"לא ניתן לפטר עובד או להענישו באופן אחר בשל סירובו להיבדק. נקבע בפסיקה כי פיטורים כאלו אינם כדין. יתרה מכך, בית הדין פסק לעובד שפוטר על רקע סירוב להיבדק בפוליגרף פיצויים. במקרים מסוימים אף נקבע שעצם הדרישה להיבדק בפוליגרף יכולה להוות הפרה של זכויות יסוד המצדיקה פסיקת פיצוי. בפועל, על אף שעובד אינו מחויב להסכים לבדיקה, עובדים רבים מביעים את הסכמתם להיבדק, אם משום רצונם להסיר מעצמם כל חשד, אם משום הרצון שלא להצטייר כיוצא דופן לעומת חבריהם לעבודה ואם משום שאיפתם להימנע מעימות עם המעסיק".

מה עמדת בתי הדין לעבודה באשר לשימוש בפוליגרף?

"התקדימים מצביעים בבירור על גישה שלילית כלפי בדיקות פוליגרף. חשוב לומר שזה לא מרתיע מעסיקים שמבקשים, במקרים לא מעטים, לעשות בו שימוש. הסיבה לכך היא בדרך כלל פרקטית. לעיתים זהו האמצעי היחיד שעומד לרשותם למציאת האחראי לאירוע חמור שהתרחש במקום העבודה. על רקע זה, כאמור, מתעוררות שאלות משפטיות בנוגע לזכותו של מעסיק לחייב עובד לעבור בדיקת פוליגרף, משמעות הסירוב לבצע בדיקה, היכולת להסתמך על ממצאי הבדיקה ועוד".

האם מעסיק יכול לעשות שימוש בממצאי בדיקת פוליגרף נגד עובד?

"כן, מעסיק יכול לעשות שימוש בממצאי בדיקת פוליגרף של עובד שהביע הסכמתו להיבדק ולכך שיעשה שימוש בממצאים. אולם, צריך להדגיש כי בית הדין בודק בקפדנות את אופן ההסכמה, על מנת לוודא כי ניתנה מרצון חופשי. לנוכח הספקות הידועים בקשר לאמינות הפוליגרף, תידרש בדרך כלל ראיה נוספת, מעבר לתוצאות הבדיקה כשלעצמן, על מנת לנקוט באמצעים כנגד עובד, במיוחד כשמדובר בצעד חריף כגון פיטורים או שלילת פיצויי פיטורים והודעה מוקדמת".

האם ניתן לעשות בפוליגרף שימוש שגרתי, לדוגמה בדיקה של כלל העובדים אחת לפרק זמן מסוים?

"בדרך כלל, התשובה תהיה שלילית. בדיקת הפוליגרף היא אמצעי שנחשב כפוגעני וחמור והוא יתאפשר רק כאשר קיים חשד ממוקד וספציפי, לאחר חקירה ובדיקה ראשוניות שנעשו. בהתאם לכך, נקבע בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, כי רשויות המדינה יימנעו מבדיקות כאלו, אלא על פי הסמכה מפורשת בחוק. הסמכה כזו מצויה בחוק השב"כ (סעיף 7(ב)(3)) לצורך קביעת סיווג ביטחוני של אדם לתפקידים ולמשרות מסוימים".

עמי שחר
עמי שחרצילום: אופיר אייב

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום