סקר למ"ס: התעסוקה התאוששה מעט - אבל בעלי העסקים צופים פגיעה חמורה

שיעור העסקים הצופים פגיעה חמורה בפדיון ביוני עלה לכ-22% לעומת כ-15% שדיווחו כך בתחילת החודש ■ אחוז העובדים המפוטרים בענפי הסקר עלה ל-4.5% לעומת כ-3.6% בתחילת יוני

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נמל תל אביב ריק, קורונה
נמל תל אביב בעת סגר הקורונהצילום: עופר וקנין

סקר מצב העסקים בעת התפשטות נגיף הקורונה (גל 6) של הלמ"ס מעיד על התאוששות בתעסוקה. על פי אומדני הסקר, 81.5% מהעובדים - מועסקים במקום עבודתם (הן במקום העבודה והן מהבית).

כ-4.9% מהעובדים הוחזרו מחל"ת בשבועיים האחרונים וכעת אחוז העובדים בחל"ת עומד על כ-8.4%. אחוז העובדים מהבית נשאר יציב ועומד על כ-9.9%. בענפי ההיי-טק כ-37.3% מהמועסקים עובדים מהבית, עלייה לעומת נתוני הגל החמישי של הסקר מתחילת חודש יוני (33.9%).

עם זאת, הסקר גם מעיד על עלייה באחוז המפוטרים במשק. מהסקר שנערך באמצע חודש יוני (17.6-15.6) עולה כי אחוז העובדים המפוטרים עלה, ונאמד כעת בכ-4.5% לעומת 3.6% בתחילת החודש.

גם האופטימיות של העסקים נמוכה יותר לעומת הסקר שנערך בתחילת יוני. כ-22.6% מהעסקים צופים פגיעה חמורה בפדיון (יותר מ-50% פגיעה בפדיון) באמצע יוני, לעומת כ-14.9% מהעסקים שצפו פגיעה בהיקף כזה בתחילת החודש.

הגידול במספר העסקים הצופים פגיעה חמורה בהשוואה לגל 5 נצפה בעיקר בענף שירותי המזון והמשקאות (מסעדות ואולמות אירועים) - כ-26% צפו פגיעה חמורה בפדיון בתחילת החודש ואילו באמצע החודש יותר מ-50% מהעסקים צופים פגיעה חמורה כזו.

החשש מפגיעה בפדיון גבוה יותר בקרב העסקים הקטנים (שבהם 10-5 מועסקים) - מכ-18% בתחילת החודש לכ-30% באמצע החודש.

19.3% מהעסקים מעידים כי יבצעו או ביצעו הפחתה יזומה בשכר, רובם המוחלט הפחתה של עד 25%. הפחתות שכר נעשו בעיקר בתחום ההיי-טק (30.9% מהעסקים), תחום המזון והמשקאות (30.9%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker