תלונה במשטרה נגד נשיא לשכת סוכני הביטוח – לאחר שהמציא תואר אקדמי

בכיר בלשכת סוכני הביטוח הגיש תלונה במשטרה נגד נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד - לאחר שהמציא תואר בכלכלה מאוניברסיטת חיפה ■ על פי חוק המל"ג, מדובר בעבירה שדינה שנת מאסר ■ מהלשכה נמסר: "אין תגובה"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד
טלי חרותי-סובר

יוסי אנגלמן, בכיר בלשכת סוכני הביטוח, הגיש אתמול (ג') תלונה במדור חקירות הונאה במשטרת תל אביב נגד נשיא הלשכה, ליאור רוזנפלד, בטענה להתחזות לבעל תואר אקדמי, העברת מידע שקרי לוועד המנהל וזיוף פרוטוקולים.  

הסעיף שעליו מתבססת התלונה הוא סעיף 26(3) לחוק המועצה להשכלה גבוהה, תשי"ח-1958, על פיו מי שעובר על אחת מהעבירות הבאות דינו שנת מאסר: מוסר ידיעות למועצה או בשבילה בעניין הנתון לסמכותה, ביודעו שהן כוזבות; מעניק תואר מוכר או מסייע להענקתו ואין הוא מוסמך לכך לפי חוק זה; או מתחזה כבעל תואר מוכר שהוענק לו לפי חוק זה, כשלא הוענק לו תואר.

בפברואר נחשף בהארץ כי רוזנפלד, המתהדר זה שנים כבעל תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה, לא למד באוניברסיטה וככל הידוע אין לו תואר אקדמי. לאחר הפרסום התחוללה סערה בלשכת סוכני הביטוח. רוזנפלד טען בפני הוועד המנהל והמועצה הארצית של הלשכה, כי הוא בעל תואר ראשון. למרות זאת, הוא סירב בתוקף להציג את התעודה.  

רוזנפלד חזר בו מהכרזה זאת בתחילת מאי, לאחר שהוצג בפניו מסמך של אוניברסיטת חיפה כי התואר שהצהיר עליו אינו קיים. בתוך כך, מהתלונה עולה כי ישנם פערים בין תמלול ישיבת הוועד המנהל של לשכת סוכני הביטוח שנערכה ב-20 בפברואר, להקלטה של אותה ישיבה על ידי חבר בוועד. לפי התלונה, ניתן לשמוע בהקלטה כי רוזנפלד אומר שהוא בעל תואר ראשון והנושא הוא עניין פרטי שלו. רוזנפלד אף איים כי יתבע את מי שיטען כי התואר אינו ברשותו. דברים אלה לא נמצאים בתמלול של הישיבה, כך לפי התלונה.   

לאחר הודעתו של רוזנפלד כי התואר אינו קיים, החלו להישמע בלשכת סוכני הביטוח קולות הקוראים להדחתו, אבל הוא מסרב להקשיב לקולות אלה. בנוסף, היועץ המשפטי של הלשכה, עו"ד עדי בן אברהם, מגן עליו. על פי התלונה, בישיבת הוועד המנהל שנערכה בשלושה ביוני, קבע בן אברהם כי מעשיו של רוזנפלד, שעליהם התנצל בסופו של דבר, אינה פוגעת בניהול הלשכה. עוד הוסיף היועץ המשפטי של הלשכה כי מי שחושב שמדובר בעניין פלילי מוזמן להתלונן במשטרה. בגין התנהלותו בפרשה, דורשים בלשכה להדיח גם את בן אברהם.

מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "אין תגובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker