הביטוחים בפנסיה של עובדים שהוצאו לחל"ת יוארכו אוטומטית ב-12 חודשים

שר האוצר חתם היום על הוראת השעה שחלה על קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים ■ גם עובדים שהמשיכו לעבוד אך שכרם נפגע יוכלו לשמר את הכיסוי הביטוחי על מלוא השכר

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קופת חיסכוןצילום: Bloomberg
ג'ניה וולינסקי

שר האוצר, ישראל כ״ץ, חתם היום (ב') על הוראת שעה, שתכליתה שמירה על הכיסויים הביטוחיים של חוסכים שהוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) או שצומצם היקף העסקתם. 

עובדים החוסכים בקרנות פנסיה או בביטוחי מנהלים מבוטחים במסגרתם בין היתר בביטוח אובדן כושר עבודה ובביטוח חיים. בעת הוצאתם של מאות אלפי עובדים במשק לחל"ת על רקע המשבר, ההפקדות לחיסכון הפנסיוני בגין עובדים אלה הופסקו. הפסקת ההפקדות עלולה לפגוע בכיסויים הביטוחיים הללו ויש חשיבות לשמירה על הרצף הביטוחי.

התקנות, שנחתמו וקודמו על ידי הממונה על שוק ההון משה ברקת, קובעות כי תקופת הריסק הזמני האוטומטי - התקופה שבה המחסור בהפקדות אינו פוגע בכיסוי הביטוחי - תוארך ל-12 חודשים. התקנות חלות באופן אחיד גם על קרנות הפנסיה, שבהן תקופת הריסק היתה עד כה חמישה חודשים לאחר הפסקת העבודה, וגם על ביטוחי המנהלים.

עוד נקבע כי עובדים שהיקף העסקתם נפגע ושכרם פחת ב-20% לפחות יהיו זכאים לשמר את הכיסוי הביטוחי על מלוא השכר לתקופה של עד 12 חודשים. עלות הביטוחים משולמת מתוך הסכום הצבור בקופה של העובד.

כ"ץ מסר: "מטרת הוראת השעה היא לשמור על ציבור העובדים שתנאי עבודתו השתנו בשל השלכות משבר הקורונה ובאופן שמאפשר לו לשמור על הרובד הביטוחי בחיסכון ארוך הטווח שלו. אמשיך לפעול כדי למזער את השפעות המצב הנוכחי על ציבור העובדים".

ברקת מסר: "החיסכון הפנסיוני הוא החיסכון החשוב ביותר של העובדים, והכיסויים הביטוחיים הכלולים בו מהווים נדבך משמעותי בו. הוראת השעה דואגת לכך שכיסויים אלה לא ייפגעו בתקופה זו של אי-ודאות כלכלית״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker