"פורום ארלוזורוב יהיה פורום קהלת של השמאל הכלכלי"

ההסתדרות משקיעה 2 מיליון שקל בהקמת פורום ארלוזורוב לקידום העסקה הוגנת ורווחה כלכלית ■ בראש הפורום יעמוד איתן כבל, שמצהיר: "התפישה שלנו לא כוללת שנאת עשירים" ■ לפני שנתיים הקימה ההסתדרות פורום דומה בראשות פרופ' ירון זליכה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן כבל
איתן כבלצילום: מוטי מילרוד

ההסתדרות משקיעה 2 מיליון שקל בהקמתו של פורום ארלוזורוב לקידום העסקה הוגנת ורווחה כלכלית. מדובר בעמותה שתתנהל כמכון מחקר בעל פורום אקדמי, תקיים תוכנית מלגות ותקדם מדיניות רווחה מול מקבלי החלטות.

היזם הוא חבר הכנסת לשעבר איתן כבל, ומי שביקש להיות יו"ר ההסתדרות ונכשל בבחירות מול עופר עיני. כבל טוען כי "בישראל 2020 פשתה התפישה הניאו־ליברלית בקרב יותר ויותר מקבלי החלטות, חשוב שמול מכון קהלת, שמקדם את התפישות האלה, יעמוד גוף שייצר מחקרים, סטטיסטיקות וניירות עמדה המבוססים על עקרונות השמאל החברתי־כלכלי. התפישה שלנו לא כוללת שנאת עשירים, אך קוראת לחתירה לעולם הוגן וצודק שמשרת את אזרחי ישראל והכלכלה הישראלית". בימים אלה מתפרסמות מודעות דרושים לתפקידים שונים בפורום החדש, ובהם מנהל אקדמי, רכזי קשרי ממשל ורגולציה, חוקרים, רכזי הסברה ואנשי אדמיניסטרציה.

ב-2018 הקימה ההסתדרות מכון מחקר שבראשו עמד פרופ' ירון זליכה. לא ברור מה עשה מכון המחקר עד היום. על פי דובר ההסתדרות, פורום ארלוזורוב ייכנס בנעלי מכון המחקר שהוקם.

אף שכבל הוא היוזם והיו"ר המשותף, הרי שמדובר בגוף השייך להסתדרות, ממומן על ידה ומנוהל על ידי אנשיה. חברי הוועד המנהל של העמותה כולם אנשי הסתדרות, כאשר שם אחד מפתיע נרשם בקרב מורשי החתימה - רן מלמד. מלמד, לשעבר סמנכ"ל עמותת ידיד, יצא באחרונה מהכלא לשם נכנס בשל עבירות תנועה חמורות. מאסרו של מלמד לכלא הביא לפירוק ידיד המנוהלת כיום על ידי כונס נכסים. באחרונה דרש המפרק לחייב את חברת הביטוח בכספי ביטוח הדירקטורים שכשלו בפיקוח על העמותה והנהלתה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker