הסטודנטים השביתו לימודים בשנקר עקב פריצות למחשבי הסטודנטיות

יו"ר אגודת הסטודנטים ביקש תשובות בנוגע לפרשה, אבל היועצים המשפטיים של הנהלת שנקר איימו עליו בהגשת תביעת דיבה ■ ההנהלה, שחזרה בה מהאיום, מסרה: "נעבוד עם ציבור הסטודנטים בשיתוף פעולה כדי להבטיח תחושת ביטחון"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קמפוס מכללת שנקר ברמת גן
קמפוס מכללת שנקר ברמת גןצילום: עופר וקנין

הרוחות במכללת שנקר סוערות, לאחר שהתברר כי המשטרה פנתה בחודש פברואר לסטודנטיות במוסד, ומסרה להן כי עובדים במכללה פרצו למחשבים פרטיים, במטרה למצוא תמונות וסרטונים מיניים ולהעלותם לרשת הטלגרם. הסטודנטיות עדכנו את אגודת הסטודנטים, שם טענו כי למרות הזמן שחלף לא ברור מה עשו בשנקר על מנת להגן על הסטודנטים והסטודנטיות.

הלימודים בשנקר הושבתו היום בעקבות האירועים האחרונים ובאגודת הסטודנטים מאיימים להשבית את הלימודים גם בהמשך, "עד שנדע שהסטודנטיות והסטודנטים שלנו בטוחים בקמפוס". בעקבות האירועים האחרונים, מגבשים בימים אלה באגודת הסטודנטים רשימת דרישות שתועבר להנהלה.

סטודנט במוסד הלימודי מסר: "היינו מצפים משנקר, מכללה ליברלית ופתוחה, שתהיה הראשונה שתילחם בתופעות מסוג זה. לא ברור לנו מדוע לא התריעו בפני הסטודנטים על מה שהתרחש ולא ביקשו להחליף סיסמאות, לבדוק מחשבים. עד רגע זה לא ברור מה עשתה ההנהלה בעניין".

יו"ר אגודת הסטודנטים, תום פסח, ביקש תשובות בנושא, אבל היועצים המשפטיים של הנהלת שנקר איימו עליו בהגשת תביעת דיבה - בטענה כי אמר דברים שלא היו צריכים להיאמר ושיבש הליכי חקירה. ההנהלה חזרה בה אתמול מהאיום.

מאגודת הסטודנטים בשנקר נמסר כי "האגודה מגנה בכל תוקף את המקרה הנורא. לצערנו, נושא ההטרדות המיניות לא חס על האקדמיה בישראל. האגודה נוהגת באפס סובלנות בנושא זה ודורשת ממשטרת ישראל לחקור את הפרשה ולהעמיד לדין את המעורבים בדבר. אנו דורשים כי הנהלת שנקר תסיק את המסקנות הדרושות ותפעל על מנת לעשות ככל שניתן בכדי למנוע מקרים של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות במוסד".

מהנהלת שנקר נמסר: "בימים אלה מתנהלת חקירה משטרתית, ולכן שנקר מנועה מכוח הוראות המשטרה מלהגיב. מסירת פרטים בעניין ובנושא התנהלות שנקר מול הסטודנטים שלה ונציגותם, עלולה להוות חלילה שיבוש הליכי חקירה".

בהנהלה הוסיפו כי "לאחר השלמת החקירה, תיידע הנהלת שנקר את ציבור הסטודנטים בממצאיה. פרופ' שיזף רפאלי, נשיא שנקר הנכנס, בגיבוי הועד המנהל, מייחס חשיבות עליונה לפרטיותם וביטחונם של הסטודנטים. הנהלת שנקר תעבוד עם ציבור הסטודנטים בשיתוף פעולה כדי להבטיח תחושת ביטחון לחברי הקהילה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker