הבלאגן באל על: נציגי העובדים קיללו, זרקו כסאות - והושעו על ידי יו"ר ההסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לאחר שהעובדים פוצצו ישיבת מו"מ עם הטייסים: "מדובר בחציית קו אדום בוטה של חברי מועצת העובדים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חדר הישיבות באל על, היום
חדר הישיבות באל על, היום, לאחר שהישיבה התפוצצה

ארנון בר-דוד יו"ר ההסתדרות השעה מידית את חברי מועצת עובדי אל על בראשות שרון בן יצחק - בעקבות אירועים אלימים חריגים שהתרחשו הבוקר בישיבת המשא ומתן של הנהלת העובדים עם סקטור הטייסים, בליווי ההסתדרות.

נציגי מועצת עובדי אל על, שבה יש רוב לנציגי ועד עובדי התחזוקה, הפסיקו את המו"מ כשהתפרצו לחדר תוך קללות, זריקת כסאות, והפיכת שולחנות. בר-דוד קבע במכתבו שמדובר בחציית קו אדום בוטה של חברי מועצת העובדים שמהווה שיא של התנהלות מועצת העובדים, "וזאת בהמשך להתנהלות בניגוד להוראות ההסתדרות והמצופה מנציגות עובדים בעיקר בתקופת משבר כה קריטית לחברה ולעובדיה".

בר-דוד הזכיר גם את ההודעה לתקשורת שיצאה היום מטעם נציגות העובדים, ש"רצופה בהכפשות ובהשתלחות בוטה כנגד ההסתדרות. למותר לציין כי התנהגות זו וחבלה במו"מ מול ההנהלה פוגעת בכלל עובדי החברה שמצויה בצומת דרכים גורלית", כותב בר-דוד במכתבו.

המתח בין מועצת עובדי אל על לוועד הטייסים נובע משני גורמים עיקריים. הראשון הוא התביעה של ועד הטייסים בראשות רן אלקבץ לייצוג נפרד במו"מ מול ההנהלה על רקע הטענה שהטייסים נתבעים לתרומה של 200 מיליון דולר במונחים שנתיים באמצעות קיצוץ בשכר, פיטורי 150 מהטייסים והקטנת הפעילות בעקבות סגירת קווים והורדת תדירויות. הטייסים טוענים שמועצת עובדי החברה שנשלטת על ידי ועד עובדי התחזוקה מעמידה בסכנה את המשך קיומה של אל על משום שאינה מפנימה את חומרת המשבר בענף התעופה ומסרבת לקבל את ההכרח בפיטורי עובדים.

ארנון בר-דוד
ארנון בר-דוד צילום: עופר וקנין

לטענת הטייסים, מועצת עובדי החברה אשמה בעובדה שהמו"מ על תוכנית ההתייעלות של החברה תקוע מזה חודשיים ומסכן את קבלת ערבות המדינה להלוואה של 400 מיליון דולר שהכרחית להמשך תפקודה של החברה כאשר ייפתחו השמיים בתוך חודש עד שישה שבועות.

גורם אחר לסכסוך הפנימי בין מועצת עובדי אל על ובעיקר ועד עובדי התחזוקה בראשות שרון בן יצחק לוועד הטייסים הוא הטענה של מועצת עובדי אל על שהטייסים אילצו את הנהלת החברה לקלוט בחזרה 280 טייסים מצי ה-787 לעבודה בשכר מלא, למרות שאין בכך צורך אמיתי, וזאת כאשר 90% מעובדיה של החברה נשלחו לחופשה ללא תשלום.

מועצת העובדים טענה עוד כי נציגי הטייסים דורשים עתה להחזיר טייסים נוספים בניגוד להיגיון ולצורך של החברה. מועצת העובדים מחתה כנגד העובדה שמאחורי גבה מתנהל מו"מ בין הטייסים להנהלה ולהסתדרות וזאת באישורו של אבי אדרי ראש תיק עובדי התחבורה בהסתדרות.

במועצת העובדים אמרו כי "נציגות העובדים לא תאפשר לטייסים להמשיך לחלוב את החברה, ולעשות בה ככל העולה על רוחם, בחסות ההסתדרות, ולכן עצרה נציגות העובדים את המו"מ שהתנהל הבוקר בין ההנהלה לטייסים בהשתתפות נציגי איגוד התחבורה בהסתדרות".

ועד הטייסים מסר בתגובה: "הטייסים הודיעו מהיום הראשון של משבר הקורונה, כי הם נרתמים לצעדי התייעלות מיידים ויעשו הכול כדי לשמור על קיומה של חברת אל על. לאחר שטיסות הנוסעים בעולם ובישראל הפסיקו להמריא ולנחות, התגייסו 280 מטייסי החברה לטיסות המטען והחילוץ של אל על, בתנאים לא תנאים, תוך סיכון מקצועי ובריאותי, כאשר חלקם אף נדבקו בקורונה.

"כל זאת, על-מנת לסייע לחברה לפעול ולייצר הכנסות גם בתקופה של משבר גלובלי ששיתק את כל תעשיית התעופה בעולם. טייסי אל על מבינים, כי על-מנת לשמור על קיומה של חברת אל על הם יצטרכו לפעול במבנה ובתנאים שונים, גם מאלה של הסכם ההתייעלות האחרון שבמסגרתו הם היו מהיעילים מבין טייסי החברות הסדירות בעולם. לצערנו, מגזרים מסוימים בחברה  ממשיכים לחיות בעולם של טרום המשבר, ופועלים בכל דרך על-מנת לסכל את תוכנית ההבראה של החברה ולהפיל את הבית על יושביו. הטייסים יוסיפו לנהוג באחריות ולשתף פעולה עם הנהלת החברה ועם ההסתדרות הכללית, על-מנת להציל את  חברת התעופה הלאומית של ישראל".

בר-דוד ימנה ועד חליפי?

ההשעיה היא צעד שיש בידי יו"ר ההסתדרות מכיוון שוועד עובדים נחשב לזרוע ביצועית של ארגון העובדים המייצג אותו. מסיבה זו יכול היה עופר עיני, יו"ר ההסתדרות בזמנו, לפטר את גילה אדרעי כשהיתה יו"ר ועד הרכבת, לאחר שביזתה את בית המשפט והודיעה כי תעביר את העובדים לארגון מייצג אחר.  אם ועד אל על אכן יושעה, יוכל בר דוד למנות ועד חליפי.

במקביל פנו כ-20 לוחמי אש במכתב חריף לארנון בר דוד, בדרישה לעצור את חברותם בהסתדרות. לדבריהם ההסתדרות נכנעת להנלת נציבות הכבאות, לכן הם מבקשים להיות מיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית. כזכור גם בנמל אשדוד לא מרוצים מההסתדרות וטוענים כי היא אינה מייצגת אותם מול הנהלת הנמל. גם שם מבקשים עובדים להיות מיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker