התקציב להצלת אילת - פחות מתקציב השיווק של שטראוס

כמעט מחצית מתושבי אילת אינם מועסקים, בשל השפעתה של מגפת הקורונה על ענף התיירות ■ שר הרווחה הנכנס, איציק שמולי, התגאה ב"תוכנית סיוע ממוקדת שתתניע את התעוררות העיר" - אך זו תוקצבה ב-15 מיליון שקל בלבד ■ ראש העיר: "אלה פערים גדולים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף הים באילת
חוף הים באילתצילום: Sergei25 / Shutterstock

שר הרווחה הנכנס, איציק שמולי ושירות התעסוקה פירסמו כי גובשה תוכנית חירום לאילת - אבל בפועל תקציב התוכנית הוא 15 מיליון שקל בלבד. מאיר יצחק-הלוי, ראש העיר, הבהיר כי "יש פערים גדולים בין התקציב שהוקצה למה שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים".

לפי נתוני שירות התעסוקה, שיעור הבלתי מועסקים באילת הגיע ל-45.6% בסוף אפריל. באילת נפגעו יותר משפחות שלמות: ב-23% מהתאים המשפחתיים שני בני הזוג הם דורשי עבודה פעילים, בהשוואה ל-15.8% ממוצע ארצי. כמו כן, באילת יש יותר דורשי עבודה בגילאי העבודה העיקריים (54-35) מהממוצע הארצי - 41% לעומת 37.4%.

התוכנית שגובשה בין עיריית אילת לשירות התעסוקה כוללת הכשרות תעסוקתיות ומשיכת מעסיקים חדשים לעיר. אבל התקציב שנמצא לתוכנית, 15 מיליון שקל, רחוק מלהתאים להצהרות של שמולי, שאמר: "אנחנו יוצאים מיד לתוכנית סיוע ממוקדת ומותאמת לעיר, במטרה להשיב את נפגעי המשבר הבריאותי והכלכלי למסלול החיים, ולהתניע את התעוררות עיר התיירות הדרומית של ישראל".

לדברי יצחק-הלוי, "בהתחשב בההשפעה הקשה של משבר הקורונה על ענף התיירות, כבר עתה אין ספק ששיקום אילת יארך זמן רב, ושיעור האבטלה ימשיך להיות גבוה בחודשים הקרובים. מדובר בפגיעה אקוטית בחיי תושבינו. עלינו לייצר תעסוקה מהירה עבור המובטלים, כדי לסייע להם ככל הניתן וגם על מנת למנוע הגירה שלילית".

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, אמר: "חשוב ליצור באילת מקומות עבודה שאינם מסתמכים אך ורק על מלונאות ותיירות, כך שיהיה לעיר יסוד כלכלי איתן שימנע ממנה פגיעות קיצוניות - כמו זו שאנו רואים. גם במוקדים נוספים, אנו מפתחים תכניות מותאמות במטרה להאיץ את השבתם של מאות אלפי ישראלים למעגל העבודה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker