יעל מזוז הרפז מונתה למנהלת זמנית במשרד העבודה - והעובדים טוענים למחטף

עובדים במשרד העבודה טוענים כי יעל מזוז הרפז מונתה למנהלת זמנית של האגף להכשרה מקצועית בזרוע העבודה - במכוון לפני כניסת השר החדש ■ משרד העבודה: "נציבות שירות המדינה אישרה להטיל את התפקיד באופן זמני על עובדת המשרד"

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכשרה מקצועית במכללת תל ארזה בירושלים. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה
הכשרה מקצועית במכללת תל ארזה בירושלים. למצולם אין קשר לנאמר בכתבהצילום: אמיל סלמן
סיון קלינגבייל

יעל מזוז הרפז נכנסה לתפקיד מנהלת זמנית של האגף להכשרה מקצועית בזרוע העבודה של משרד העבודה והרווחה - אך העובדים מתנגדים למינוי. לטענת מקורות באגף, מדובר במחטף שבוצע רגע לפני כניסת השר החדש, איציק שמולי, לתפקידו.

תחום ההכשרה המקצועית נהפך למהותי מאוד בעקבות משבר הקורונה והאבטלה העמוקה שגרם. הבעיה היא שהאגף, שאמור להוביל את התחום, מיושן ומשתמש בכלים שאינם רלוונטיים למציאות העכשווית. בנוסף, שמו של האגף נקשר בחקירות ודו"חות מבקר המדינה.

יעל מזוז הרפז
יעל מזוז הרפזצילום: ניר קידר

מזוז הרפז, בתו של שופט העליון והיועמ"ש לשעבר מני מזוז, היתה ראש המטה של הממונה על זרוע העבודה, מוטי אלישע; ושותפה לכתיבת דו"ח 2030, שהתמקד בצורך ברפורמה בתחום ההכשרה המקצועית. ואולם הדו"ח עדיין לא יושם מאחר שלא היתה ממשלה ושר שיובילו את הטיפול בו. מי שתצטרך להניע את הרפורמה היא מזוז הרפז, ולכן לא מפתיע שהעובדים הוותיקים של האגף אינם מרוצים מהמינוי שלה. אין ספק כי הוטל עליה אתגר עצום.

מזוז הרפז היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית במסגרת תוכנית צוערים לשירות המדינה, ותואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית. היא התמחתה אצל שופטת בית המשפט העליון (כיום הנשיאה) אסתר חיות והיתה עוזרת מנכ"ל משרד האוצר. בין תפקידיה, ריכזה את ועדת התעסוקה 2030, ועדה ציבורית שהוקמה ב-2017 וניסחה את החזון הממשלתי בתחום התעסוקה לעשור הקרוב. 

מזרוע העבודה נמסר בתגובה: "האגף להכשרה מקצועית בזרוע העבודה, תפקידו מתן מענה לדרישות שוק העבודה ולסייע בפתרון המשבר החריף הפוקד את שוק התעסוקה. מאחר ומנהל האגף נעדר מתפקידו, ובשל החשיבות הרבה למנות מנהל באופן מיידי, נבדקה האפשרות הנהוגה במקרים אלו והתקבל האישור מנציבות שירות המדינה להטיל את התפקיד באופן זמני על עובדת המשרד, עד לבחירת מנהל חדש במכרז לתפקיד זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker