שימוש במיזוג אוויר ושמירת מרחק בישיבות: המלצות לעסקים שחוזרים לשגרה

מנסים לחזור למקום העבודה? כך תעשו את זה בצורה בטוחה

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חלל עבודה
חלל עבודה צילום: דניאל צ'צ'יק

אחרי שבועות ארוכים של השבתה ועבודה מהבית, מנסים עסקים רבים לחזור לשגרה בצל הקורונה. המוסד לבטיחות וגיהות, שמפוקח על ידי משרד העבודה והרווחה, פירסם שבע המלצות שמטרתן למנוע גל שני של הנגיף.

1. סביבת העבודה

עובדים חייבים לשמור על מרחק של שני מטרים לפחות זה מזה. מחיצות שקופות יפרידו בין עובדים ללקוחות, ובין תחנות עבודה. במקרה של ספק לגבי יכולת לשמור על מרחק בין עובדים, חובה לעטות מסכות. אנשים הסובלים מתסמיני נשימה או חום אינם צריכים להיות במקום העבודה.

2. התנהלות נכונה בזמן הפסקות

בחדרי אוכל, מזנונים וחדרי מנוחה יש להבטיח שמירת מרחק, בין השאר על ידי סידור שולחנות וכסאות. בנוסף, יש לבצע ניקוי סדיר של ידיות ומעקות. במידת הצורך, יש להאריך את זמני השירות בחדרי אוכל ומזנונים. יש לראות בסגירת חדר האוכל או המזנון מפלט אחרון. 

עסקים יצטרכו לפעול תחת שגרה אחרת
עסקים יצטרכו לפעול תחת שגרה אחרתצילום: תומר אפלבאום

3. אוורור נכון של המשרד

סגירת מיזוג האוויר אינה מומלצת, בפרט בחדרים שבהם מטופלים אנשים נגועים בנגיף, או מטופל בהם חומר מזוהם. הפסקת המיזוג עלולה להוביל לעלייה בריכוז החלקיקים הנישאים באוויר ובסיכון להדבקה.

4. שגרת העבודה במשרד ומחוצה לו

יש לצמצם נסיעות עסקים ואינטראקציות פנים אל פנים (כגון פגישות) למינימום, ולספק חלופות טכניות לרשות העובדים כמו שיחת ועידה בטלפון או בווידיאו. בישיבות פנים מול פנים על המשתתפים לשמור על מרחק.

5. הפסקות משותפות

יש להפחית את תפוסת אזורי העבודה. בעת יצירת לוחות זמנים של משמרות, יש להקפיד להקצות את אותם עובדים למשמרות משותפות, במידת האפשר, על מנת לצמצם את המגע בין אנשים שונים. יש לנקוט אמצעים מתאימים למניעת התכנסויות של עובדים בתחילת שעות העבודה ובסיומן (כגון מסופים להדפסת כרטיס עבודה, מלתחות, חדרי רחצה ומקלחות).

חדר ישיבות עם אנשי עסקים. אילוסטרציה. עובדים ולקוחות יצטרכו לשמור על מרחק
חדר ישיבות עם אנשי עסקים. אילוסטרציה. עובדים ולקוחות יצטרכו לשמור על מרחקצילום: fizkes / iStockphoto via Getty I

6. התנהלות במקרים של חשש להדבקות במשרד

עובדים עם תסמינים של קורונה יתבקשו להישאר בבית. העובד צריך לפנות לרופא או מד"א ויישאר בביתו עד לבדיקת החשד על ידי רופא. מעסיקים צריכים להדגיש את הנהלים בתוכנית, וליידע אנשים (עובדים ולקוחות) במקרה שהם נמצאים בסיכון להידבקות עקב מגע עם חולה מאומת.

7. השפעת נוספות של נגיף קורונה על העובדים

משבר הקורונה אינו רק איום על עסקים, אלא גם מקור גדול לחרדה בקרב עובדים רבים. היבטים אחרים שיש לקחת אותם בחשבון כוללים קונפליקטים אפשריים עם לקוחות, פרקי זמן ארוכים של עבודה בעצימות גבוהה ודרישות לריחוק חברתי. גורמי לחץ צריכים להילקח בחשבון על ידי המעסיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker