המקצועות המבוקשים ביותר בימי הקורונה - וכמה מתמודדים על כל משרה?

העלייה המשמעותית במספר מבקשי העבודה הביאה לזינוק במספר המתמודדים על כל משרה - כך עולה מנתוני אתר אולג'ובס ■ במקביל, היצע המשרות נחתך ביותר מ-50% - וגם עסקים שלכאורה היו פעילים הקפיאו תוכניות גיוס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה מחזיקה מסכה ברונדה, ספרד

מספר מבקשי העבודה גדל באלפי אחוזים, היצע המשרות נחתך ביותר ממחצית, וגם עסקים שלכאורה היו פעילים הקפיאו תוכניות גיוס כצעד של משנה זהירות - כך עולה מנתוני אתר אולג'ובס (AllJobs).

באתר טוענים כי בימים האחרונים נצפית עלייה של 6% במספר מחפשי מחפשי העבודה, במקביל לעלייה במספר המשרות המוצעות. העובדים, כך מסתבר, התאימו את הדרישות שלהם למציאות הקיימת - רוב מחפשי העבודה מחפשים משרות בשליחויות, נהיגה או מכירות. ניכר גם כי חיילים וחיילים משוחררים - שאינם זכאים לדמי אבטלה - מחפשים פרנסה, שכן משרות המסווגות "מתאים גם לחיילים" ו"עבודה מועדפת" הופיעו גבוה בחיפושים.

העלייה המשמעותית במספר מבקשי העבודה הביאה לזינוק במספר המתמודדים על כל משרה. מנתוני AllJobs עולה כי בתחום המכירות הפרונטאליות קיימת עלייה של 224% במספר המתמודדים על כל משרה. לפני המשבר התמודדו על כל משרה כ-25 איש, וכעת על כל משרה מתמודדים 81 איש.

תחום התדלוק רשם עלייה של 102% במספר המתמודדים על כל משרה, כאשר לפני המשבר התמודדו על כל משרה כ-46 איש וכעת מתמודדים עליה 93 איש. גם בתפקידים כלליים שאינם דורשים ניסיון חלה עלייה של 95% בביקוש לכל משרה: לפני המשבר התמודדו על כל משרה 102 איש וכעת מתמודדים עליה 199.

מהדיווח של AllJobs עולה כי למרות המשבר, עדיין מתקיימים גיוסים. התפקידים שבהם דרושים עובדים הם: מחסנאים ומלקטים, משרות המתאימות לחיילים, ניהול חשבונות ונציגי שירות לקוחות. יש עדיין גם ביקוש למשרות בהיי-טק הדורשות מיומנות והכשרה כגון מהנדס תוכנה, וסוגים שונים של מפתחים. עם זאת, גם בהיי-טק נצפית ירידה תלולה בביקוש לעובדים, וחשש מפיטורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker