הממשלה אישרה: עובדים מעל גיל 67 יוכלו לחזור למקום העבודה

ההחלטה כי לעובדים אחרי גיל 67 אסור לעבוד יצרה בעיה לרבים, שגילו כי הם צריכים להסתפק בקצבה של עד 4,000 שקל וקצבת זקנה ■ בנוסף, במגזר הציבורי ניתן יהיה לעבוד תחת תקנות ה"תו הסגול"

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתנדבים מייצרים מסכות בסיאול, דרום קוריאה
מתנדבים מייצרים מסכות בסיאול, דרום קוריאהצילום: AFP

הממשלה אישרה הלילה את ביטול המגבלה שהוחלה ב"תו הסגול" על בני 67 ומעלה - שמנעה מהם להגיע למקום העבודה. על פי התקנות החדשות, לא תהיה מניעה כי עובדים מגיל 67 ומעלה יוכלו להגיע למקום העבודה.

כך הפכה הממשלה החלטה מ-19 באפריל שקבעה כי עסקים שקיבלו אישור להגדיל את שיעור העובדים הפעילים בהם ל-30% יוכלו להחזיר לפעילות עובדים מעל גיל 67 רק אם עבדו בחודש האחרון. כלומר, עובדים מבוגרים, שרובם הוצאו לחל"ת במהלך חודש מארס או אפריל, בשל השתייכותם לקבוצת סיכון להידבקות בקורונה, לא יכלו עד כה לחזור לעבודה.

ההחלטה כי לעובדים אחרי גיל 67 אסור לעבוד יצרה בעיה לרבים שעובדים מאחר שאין להם מקורות הכנסה אחרים. עובדים מעל גיל 67 גם לא זכאים לדמי אבטלה. מי מהם שפוטרו או הוצאו לחל"ת גילו שהם צריכים להסתפק בקצבה מצומקת למדי של עד 4,000 שקל וקצבת זקנה.

עם זאת, ב-19 באפריל אמר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "מבקשים ממי שמעל גיל 60, ומי שסובל ממחלות רקע כגון יתר לחץ דם וסוכרת - לא לחזור לעבודה בשלב זה".

במקביל, ובהמשך לחתימת ההסכם בין האוצר להסתדרות, הממשלה אישרה הלילה את מעבר המגזר הציבורי לעבודה תחת תקנות "תו סגול" החל ממחר. במטרה להגדיל את היקף השירות הניתן לציבור ולהגדיל את היקפי הפעילות של עובדי המדינה והמגזר הציבורי, תוך שמירה על בריאות העובדים, מכשירים בימים אלו משרדי הממשלה את מרחבי העבודה כך שיעמדו בתקנות ה"תו הסגול" של משרד הבריאות.

על פי תקנות ה"תו הסגול", על כל משרד למנות ממונה קורונה ולהקפיד על הכללים הבאים: שמירה על כללי היגיינה; איסור התקהלות בפינת הקפה ומטבחונים; אכילה בחדרו של העובד ככל שאפשר; שמירה על מרחק 2 מטר מאחד לשני; בדיקת חום בכניסה; שיבוץ באותה קבוצת הסעה ואותה משמרת, ככל האפשר; בחדר שגודלו עד 20 מטרים רבועים - שני עובדים, או מספר גדול יותר של עובדים אם בין עובד לעובד ישנה מחיצה שתמנע העברת רסס; בחדר שגודלו יותר מ-20 מ"ר- עד 5 עובדים או מספר גדול יתר של עובדים אם בין עובד לעובד ישנה מחיצה; קיום פגישות ודיונים יתאפשרו עד 8 אנשים בחדר.

המשרדים יוכלו להשלים את ההיערכות עד יום שלישי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker