"התלמידים במצוקה": במועצת רו"ח לא מזיזים את הבחינות - ובאקדמיה מבקשים מועד נוסף

מרכזי שנת השלמה בראיית חשבון במוסדות אקדמיים פנו ליו"ר מועצת רואי החשבון: "קיים ספק רב בדבר היכולת לקיים בחינות פנימיות פיזיות במועד הקרוב" ■ בלשכת עו"ד הוסיפו מועד נוסף לבחינות - בסוף אוגוסט

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נבחנים על מגרש כדורגל כדי לשמור על ריחוק חברתי, דרום קוריאה
טלי חרותי-סובר

מרכזי שנת השלמה בראיית חשבון במוסדות אקדמיים פנו היום (ד') למנכ"לית משרד המשפטים, סיגל יעקבי, שמשמשת גם יו"ר מועצת רואי החשבון, בבקשה לקבלת הבהרות לגבי מועד הבחינות החיצוניות בחשבונאות פיננסית ובביקורת מועד אביב 2020. מדובר בבחינות שיתקיימו כבר באמצע יולי.

את המכתב יזם רו"ח שלומי שוב, מהמרכז הבינתחומי הרצליה, ובו נכתב כי "לאור הודעת מועצת רואי חשבון מ-30 במארס 2020, שלפיה לא יהיה שינוי במועדי הבחינות, המשכנו עם לוחות הזמנים המתוכננים, למעט הודעת דחייה של מועדי הבחינות הפנימיות. עם זאת, קיים ספק רב בדבר היכולת לקיים בחינות פנימיות פיזיות במועד הקרוב. 

שלומי שובצילום: אייל טואג

"למרות המצב הקשה שבו חלק גדול מציבור הסטודנטים נמצא כרגע, אנחנו דורשים מהם לעמוד בלוחות הזמנים הצפופים, בהתמודדות עם כמות החומר רבה ועם רמות בחינה גבוהות. לא מעט סטודנטים פונים אלינו מתוך מצב של מצוקה כלכלית ונפשית, שמתחדדת ונהפכת לקשה יותר בהתחשב באי הוודאות הקיימת.

"חלק לא קטן מהם חווים קשיים כלכליים בשל יציאה לחל"ת שלהם ושל הוריהם, וזאת מעבר לאי היציבות הנפשית שתקופה כזאת יוצרת. להמשיך להתמודד ולהיערך לבחינות פנימיות ולבחינות המועצה כאילו דבר לא קרה הוא כמעט בלתי אפשרי.על רקע עובדות אלו אנו פונים אליכם בבקשת התחשבות".

ההתחשבות, כך לדברי ראשי התוכניות, כוללת קיום מועדי בחינה נוספים, כך שלנבחנים תהיה גמישות לגשת לאחד משלושה מועדים – יולי ודצמבר (שקיימים גם כך, למעט אם תידרש דחייה בהתחשב במגבלות), ומועד נוסף שיתקיים בסוף אוגוסט או בתחילת ספטמבר. עוד הם מציינים כי לשכת עורכי הדין הוציאה הודעת "הרגעה" למתמחים כבר ב-25 במארס, בנושא הוספת מועד נוסף מעבר למועד המקורי, בסוף אוגוסט.

"אנו מודעים לקושי ולעלות בכתיבת מועדי בחינה נוספים בתקופה כה קצרה, אך דחיית המבחן תפגע בציבור רחב של סטודנטים וכך גם אי דחייתו", הם כותבים.  "לטעמנו, הפתרון היחידי האפשרי הנו מועדים נוספים, עם כל הקושי שבכתיבתם. מתן הקלות והפגנת התחשבות על ידי מועצת רואי חשבון, תוך הסרה מיידית של אי הוודאות הקשה שקיימת כיום, היא צורך השעה וחשובה ביותר לרואי החשבון ככלל ולקהל הסטודנטים בפרט".

ממשרד המשפטים נמסר: "הנושא נבחן בימים אלו והמועצה פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומתוך כוונה לתת מענה לקשיים העשויים להתעורר ביחס לקיום בחינות הקיץ במועדן. המועצה תדון בנושא בישיבתה הקרובה והודעה תימסר בהתאם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker