הנפגעות הקשות ביותר מהמשבר: אילת, בני ברק ונצרת בראש טבלת האבטלה

הנתונים המעודכנים מראים כי שיעור האבטלה באילת עומד על כ-44%, ולא 70% כפי שפורסם בשבוע שעבר ■ בשירות התעסוקה מדווחים על ירידה בכמות דורשי העבודה החדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף הים באילתצילום:

שירות התעסוקה פירסם הערב (שני) באילו יישובים אחוז האבטלה הוא הגבוה ביותר. בראש הטבלה ניצבת אילת (43.9%), ואחריה בשיעור יורד בני ברק (34.8%), נצרת (34.1%), טבריה (33.5%), אום אל פחם (32.4%), עכו (32.3%), בית שמש (31.4%), ירושלים (29.4%), בת ים (28.9%) ועפולה (28%).

משירות התעסוקה נמסר כי כמות הנרשמים החדשים ירדה בחדות בימים האחרונים. כך למשל, ביממה האחרונה (עד השעה 16:00 היום) נרשמו בשירות 6,572 דורשי עבודה חדשים, בעוד שאתמול נרשמו 8,483.

עם זאת, מאחר שרבים מדורשי דמי האבטלה החדשים עשו זאת בגין חל"ת, לשירות התעסוקה אין יכולת לדעת מי מבין כ-857 אלף הישראלים שנרשמו בתקופת המשבר שב למקום עבודתו. בשירות התעסוקה קוראים למי ששבו לעבודה לדווח על כך באמצאות טופס מקוון, כדי להימנע מקבלת דמי אבטלה עודפים אותם הם יידשו להחזיר.

תמונת המצב לגבי שוק העבודה בישראל בימים אלה אינה ברורה. מיד לאחר הפסח אחוז האבטלה עמד על יותר מ-26%. עם זאת, בפרסומי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הקרובים צפוי להיות מצוין אחוז נמוך יותר, מאחר שמי שהוצאו לחל"ת אינם נחשבים מובטלים.

כמו כן, לפני כשבוע שירות התעסוקה דיווח כי שיעור האבטלה באילת עומד על כ-70%, כעת הנתון עודכן והוא עומד על 43.9%. הניתוח מבוסס על היחס בין מספר דורשי העבודה שנרשמו בשירות התעסוקה להיקף כוח העבודה בכל יישוב כפי שהוא מופיע בנתוני הלמ״ס. בדיקת שירות התעסוקה העלתה כי קיים פער בין ניתוח זה לבין הנתונים הקודמים שפורסמו, בעיקר בארבע ערים (אילת, נצרת, רהט וביתר עילית). הסיבה לכך היא פער בין סקר כח האדם של הלמ"ס לבין מספר השכירים והעצמאים כפי שהוא מופיע בנתוני הביטוח הלאומי. הסיבה לפער ביישובים קטנים היא שהמדגם בהם קטן, ועל כן טעות הדגימה עלולה להיות גבוהה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker