הקדימו את הקורונה: 9 בכירים ברשות שדות התעופה קיבלו בונוס של כמיליון שקל

בכירי החברות הממשלתיות לא יוכלו לקבל השנה בונוסים, אף על פי שהבונוס הוא עבור ביצועי 2019 ■ תשעה סמנכ"לים ברשות שדות התעופה קיבלו את הכסף בינואר

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בגלל הקורונה, נתב"ג התרוקן מנוסעים
בגלל הקורונה, נתב"ג התרוקן מנוסעיםצילום: גיל כהן מגן

לאחר ששכרם של עובדי החברות הממשלתיות כבר נפגע, וחלק גדול מהם יצאו לחופשה כפויה על חשבון ימי החופשה - כעת, גם הבונוס לבכירים ייפגע.

ל-TheMarker נודע כי כמה חברות פנו לרשות החברות להתייעצות, לפני העלאת נושא הבונוסים לדיון בדירקטוריון - אך הונחו לא לדון בכך. "הרשות סבורה שבעת הזאת אין מקום לחלוקת בונוסים", נמסר מדוברות האוצר.

את הבונוס מעניק דירקטוריון החברה לאחר סגירת הדו"חות הכספיים, באישור רשות החברות. מאז 2015, אז התחילה חלוקת הבונוסים, התקיים הנוהל ללא הפרעה - אבל ימי הקורונה משנים את התמונה. 

עובדים במפעל של התעשייה האווירית
עובדים במפעל של התעשייה האוויריתצילום: תעשייה אווירית

אל מול מזלם הרע של בכירים בחברות שהציגו תוצאות טובות ב-2019 - התמזל מזלם של תשעה סמנכ"לים ברשות שדות התעופה. על פי נוהל ותיק בחברה, המאושר על ידי משרד האוצר, זוכים הסמנכ"לים בבונוס בסך שתי משכורות ברוטו עבור ביצועי השנה שעברה - הניתן באופן קבוע בינואר, עוד לפני הדו"חות הכספיים. כך, גם השנה זכו תשעת הסמנכ"לים לבונוס של 90-80 אלף שקל כל אחד. גובהו הכולל של הבונוס נושק למיליון שקל.

עם זאת, בימים אלה, שבהם כמעט אין פעילות בנמלי האוויר ובמעברי הגבול, קוצץ שכרם של הסמנכ"לים ב-15%.

השנים הטובות

נתב"ג ריק מנוסעים, אתמול
נתב"ג ריק מנוסעים, במארסצילום: תומר אפלבאום

2015 היתה שנה טובה ללא מעט בכירים בחברות ממשלתיות, שזכו לראשונה לבונוסים שמנמנים עבור ביצועי 2014. כך למשל, זכו 86 בכירים ברפאל בבונוס כולל בסך 12.6 מיליון שקל, מתוכם קיבל המנכ"ל 361 אלף שקל. בנמל חיפה קיבלו אז 15 בכירים בונוס כולל של 760 אלף שקל, מתוכם 93 אלף שקל למנכ"ל. 47 בכירי רכבת ישראל זכו בבונוס בסך 3.2 מיליון שקל, מתוכם לא פחות מ-115 אלף שקל למנכ"ל. גם חברות כמו עמידר זכו בבונוסים יפים. 

היתה זו השנה הראשונה שבה ניתנו בונוסים על פי נוהל חדש, שיצר קשר הדוק  בין בונוסים לבכירים לעמידה ביעדי החברה. רשות החברות הממשלתיות היתה זו שקבעה רשימה ארוכה ומהודקת של קריטריונים המוכיחים עמידה ביעדים ביצועיים ופיננסיים. חברה שלא עמדה ביעדים – לא קיבלה אישור להעניק את הבונוס לבכיריה.

הבונוס הזה הפך למשאת נפשם של בכירים בחברות הממשלתיות, הנחשבות באופן קבוע לשיאניות השכר במגזר הציבורי - ובהן נמל חיפה, נמל אשדוד, התעשייה האווירית וחברת החשמל. הסיבה פשוטה: על אף השכר הממוצע הגבוה בחברות אלה, דווקא שכרם של הבכירים - מנכ"ל, יו"ר וסמנכ"לים - לרוב  נמוך משכרם של עובדים ותיקים וזוטרים מהם.

כך למשל, מנכ"ל רשות שדות התעופה, המנהל 4,600 עובדים, משתכר מעט יותר מ-50 אלף שקל - בעוד פקח טיסה יכול להשתכר כפול מכך. גם נתב בנמלי הים ישתכר כמעט כפול משכרו של מנכ"ל הנמל. הבונוס השנתי, אם כן, יכול להעניק עוד משכורת או שתיים.

נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

בחברות הממשלתיות פחות עובדים יצאו לחופשה כפויה

עובדי החברות הממשלתיות לא רק נהנים משכר גבוה ביחס לעובדים אחרים במגזר הציבורי והפרטי, הם גם מחזיקים בתפקידים חיוניים - כך שחלק גדול מהם שומר על עבודתו גם בימים אלה. כך למשל, ברכבת ישראל רק כ-30% מהעובדים הוצאו לחופשה כפויה, אף שנעצרה כל תנועת רכבות הנוסעים (אך לא המטען). זהו מספר נמוך יחסית לעובדי מדינה אחרים - למשל במשרדי ממשלה, שם שיעור היוצאים לחופשה כפויה הוא 70%-50%.

בנמל אשדוד הוצאו עובדי המינהל והמשרדים לחופשה, ועובדי התפעול ממשיכים לעבוד תחת מגבלות משרד הבריאות. בסך הכל יצאו לחופשה 20% מכלל העובדים; מספר דומה לחברת החשמל, שם 22% מהעובדים בחופשה כפויה.  חברת החשמל מקיימת בימים אלה פיילוט עבודה מהבית שבו משתתפים 2,000 עובדים. בתעשייה האווירית לא יצא אף עובד לחופשה כפויה.

ברשות שדות התעופה, שנותרה ללא עבודה עם סגירה כמעט מלאה של נמלי האוויר ומעברי הגבול, כ-75% מהעובדים הוצאו לחל"ת, מתוכם כ-200 יצאו לפנסיה. 1,200 איש ממשיכים לעבוד בתפקידים חיוניים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker