140 אלף עובדים אחרי גיל פרישה יהיו זכאים לדמי אבטלה אם הוצאו לחל"ת

על פי מתווה שגובש במשרד האוצר, עובדים שהוצאו לחופשה ללא תשלום ועברו את גיל הפרישה יקבלו קצבת זקנה בסך 2,300 שקל ופנסיה בסכום של 4,000 שקל ■ העלות המוערכת למשק: כ-250 מיליון שקל בחודש

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות התעסוקה. למצולמים אין קשר לכתבה
שירות התעסוקה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: שירות התעסוקה

משרד האוצר גיבש מתווה לפתרון בעיית העובדים אחרי גיל פרישה שהוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) או פוטרו בעקבות משבר הקורונה - אבל לא היו זכאים לדמי אבטלה מאחר שעברו את גיל הפרישה (67 לגברים, 62 לנשים).

מדובר בכ-140 אלף עובדים, רבים מהם עובדים מחוסר ברירה מאחר שאין להם קצבת פנסיה ואינם יכולים להתקיים מקצבת הזקנה בגובה של כ-2,300 שקל.

נכון להיום (ד') רשומים בשירות התעסוקה כ-10,000 עובדים שאינם זכאים לדמי אבטלה מאחר שעברו את גיל הפרישה. הערכה היא כי עם אישור הזכאות יירשמו רבים נוספים לקבלם. העלות המוערכת למשק היא כ-250 מיליון שקל בחודש.

על פי המתווה המתגבש, עובדים אחרי גיל פרישה שהוצאו לחל"ת יקבלו קצבת זקנה בסך 2,300 שקל ופנסיה בסכום של 4,000 שקל. בסך הכל, חבילת הסיוע תגיע עד לסכום של 6,300 שקל בחודש. 

כפי שפורסם ב-TheMarker בשבוע שעבר, עשרות אלפי עובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו בגלל משבר הקורונה אינם זכאים לדמי אבטלה. מדובר במי שעובדים אף שעברו את גיל הפרישה, עובדים שעתיים שלא נקראו למשמרות אך לא פוטרו, חיילים משוחררים שלא עבדו את מספר החודשים הנדרש לתקופת האכשרה, עובדים זרים ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker