צונאמי הפיטורים והחל"ת: 100 אלף איש ניסו להירשם - רק 19 אלף הצליחו

אתמול הודיעו נתניהו וכחלון כי המגזר הציבורי עובר למתכונת חירום - רק עובדים חיוניים נדרשים להגיע לעבודה, והשאר יוצאו לחופשה. המגזר הפרטי עובר למתכונת מצומצמת - רק 30% מהעובדים יגיעו לעבודה

סיון קלינגבייל
נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים
נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאיםצילום: אמיל סלמן

יותר מ-100 אלף איש ניסו להיכנס אתמול לאתר לשכות התעסוקה לאחר הנאום של ראש הממשלה ושר האוצר. 19 אלף איש הצליחו להירשם – כ-12 אלף לחל"ת וכ-7,000 מפוטרים.

אתמול הודיעו נתניהו וכחלון כי המגזר הציבורי עובר למתכונת חירום - רק עובדים חיוניים נדרשים להגיע לעבודה, והשאר יוצאו לחופשה. המגזר הפרטי עובר למתכונת מצומצמת - רק 30% מהעובדים יגיעו לעבודה.

>> למה אין כמעט מחלימים מקורונה בישראל? | האזינו

0:00
0:00
האינטרסנטים: למה בישראל אין כמעט מחלימים מהקורונה

בימים האחרונים קפץ בחדות מספר הנרשמים באתר לשכות התעסוקה. מתחילת מארס נרשמו 70 אלף נרשמים חדשים, והתחזית  הצפי הוא לעוד עשרות אלפים נוספים.

בגלל העומס הרב לפרקים האתר לא עמד בעומס ונפל. בכל עת נעשה מאמץ לשדרג את התשתיות של האתר ולמצוא פתרונות דרך אתרים נוספים של השירות הציבורי.

עקב העומסים הכבדים בהרשמה באתר, שירות התעסוקה יאפשר "שמירת זכויות" לנרשמים במהלך השבוע: כל מי שיירשם עד יום חמישי, 19 במארס, ייחשב כאילו נרשם שלשום, 15 במארס, וכל זכויותיו יישמרו. הרישום לחל"ת או לאבטלה מתבצע באתר הלשכה רישום ראשוני ללשכת התעסוקה באתר.

ההערכה בשירות התעסוקה היתה כי עד סוף מארס יהיו כ-150 אלף נרשמים חדשים לחל"ת או לאבטלה, אך כעת יש הערכות כי המספרים יהיו גבוהים יותר.

למעגל היוצאים לחל"ת צפויים להצטרף גם העובדים הזמניים של השלטון המקומי. חלק מהעובדים אינם מוגנים באמצעות ההסכם שעליו חתמו יו"ר ההסתדרות, ארנון בר־דוד, והממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר־נתן, ולפיו עובד שנקבע שאינו נדרש לעבודה בתקופת המשבר, ייצא לחופשה על חשבון ימי החופשה שצבר. במהלך חג הפסח יחולו תנאי החופשה המרוכזת הנהוגים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker