משבר הקורונה: 12 אלף דורשי עבודה נרשמו אתמול בשירות התעסוקה

מאז תחילת החודש נרשמו כ-40 אלף דורשי עבודה - חצי מהם יצאו לחופשה ללא תשלום ■ עקב העומסים הכבדים בהרשמה באתר שירות התעסוקה, הוא יאפשר שמירת זכויות לנרשמים במהלך השבוע

סיון קלינגבייל
שירות התעסוקה. למצולמים אין קשר לכתבה
שירות התעסוקה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: שירות התעסוקה

שירות התעסוקה עידכן היום (ב') כי 11,800 דורשי עבודה נרשמו אתמול, מתוכם: 7,400 הוצאו לחופשה ללא תשלום (חל"ת). מאז תחילת מארס ועד הבוקר ב-9:00, נרשמו כ-40 אלף דורשי עבודה - חצי מהם יצאו לחל"ת - זאת, לעומת 321 איש בלבד שנרשמו עקב חל"ת בפברואר כולו.

עקב העומסים הכבדים בהרשמה באתר, שירות התעסוקה יאפשר שמירת זכויות לנרשמים במהלך השבוע: כל מי שיירשם עד יום חמישי, 19 במארס, ייחשב כאילו נרשם אתמול, וכל זכויותיו יישמרו. בנוסף, הוא יאפשר הרשמה ידנית בלשכות (ללא תור וללא פגישה עם מתאם השמה).

משירות התעסוקה נמסר כי הוא נערך לגלי הפיטורים, שילש את כמות השרתים של האתר והרחיב את יכולותיו ככל הניתן כדי לעמוד בעומס הפניות, ואולם כניסה של עשרות אלפי גולשים בו-זמנית לאותו דף - עלולה להקשות על פעילותו.

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, מסר: "אנו עושים כל שביכולתנו כדי להקל על הציבור בימים מורכבים אלה. נמשיך להרחיב את התשתיות והיכולות של אתר שירות התעסוקה, ובמקביל, אנו מתגברים את מוקד 9687*, שנותן מענה טלפוני להרשמות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker