עומר אדם, דודו אהרון ומתחם פינוקים: כך ייראה הגיבוש של עובדי משרד העבודה והרווחה

עובדי משרד העבודה והרווחה ייצאו לשלושה ימי גיבוש באילת ■ בכירים בשירות המדינה: התוכנית חריגה גם בהיקף הזמרים שהוזמנו, וגם בכך שאין בה אפילו מראית עין של תוכן הקשור להכשרה מקצועית

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עומר אדם
מופיע בפני עובדי משרד העבודה והרווחה. עומר אדםצילום: דודו בכר

עומר אדם, דודו אהרון, סאבלימינל, מתחם שאנטי ופינוקים, מטפלי מסאז', הופעה של נגן סקסופון ומופע אור קולי - זאת תוכנית שלושת ימי הגיבוש באילת של עובדי משרד העבודה והרווחה - שתצא לפועל בארבעה סבבים החל מסוף החודש. זאת, על אף שביולי הוכרז על קיצוץ של 1.2 מיליארד שקל בכללל משרדי הממשלה, שמתוכו ספג משרד הרווחה קיצוץ של 90 מיליון שקל. 

עובדי משרד העבודה והרווחה אינם היחידים שיוצאים לימי גיבוש ו/או השתלמויות באילת. משרדי ממשלה רבים עושים זאת ויש לכל משרד גם תקציב ייעודי לכך. נציבות שירות המדינה הוציאה הנחיות ברורות בנושא ההשתלמויות, שרועננו בספטמבר 2017. בהנחיות נקבע כי ימי גיבוש חייבים לכלול מרכיבי הדרכה: סיורים בטבע, הרצאות, ביקור במוזיאונים או כל עשייה שיש בה כדי להעשיר ולהעמיק את אוצר הידע הכללי של העובדים. היקף מרכיבי ההדרכה אסור שיפחת משש שעות בהשתלמות בת יומיים, ומשמונה שעות בהשתלמות בת שלושה ימים.

מופיע בפני עובדי משרד העבודה והרווחה. סאבלימינלצילום: אבי בן זקן

בנציבות שירות המדינה מסבירים כי הנציבות לא מאשרת כל השתלמות פרטנית. מנכ"ל כל משרד מאשר את התוכנית ועליו לעמוד במגבלת תקציב לפי הוראות חשכ"ל וכן שיהיו לפחות שמונה שעות השתלמות.

בכירים בשירות המדינה אמרו ל-TheMarker, כי התוכנית של משרד העבודה והרווחה חריגה גם בהיקף הזמרים שהוזמנו, וגם בכך שאין בה אפילו מראית עין של תוכן הקשור להכשרה מקצועית. 

גם עובדי משרדים אחרים יצאו השנה לימי השתלמויות וגיבוש באילת. רשות התקשוב  הוציאה את עובדיה לאילת בספטמבר, עובדי משרד הבריאות בילו בעיר בחמישה מחזורים בחודשים מאי-יוני, עובדי משרד הקליטה בינואר, הנהלת בתי המשפט ערכה השתלמות בעיר בשלושה מחזורים בספטמבר-אוקטובר, עובדי משרד התרבות והספורט היו באוקטובר, עובדי משרד המשפטים יבלו בעיר בנובמבר, ועובדי משרד האוצר בילו באילת שלושה ימים בספטמבר - במלון המלך שלמה.

מופיע בפני עובדי משרד העבודה והרווחה. דודו אהרוןצילום: דניאל בר און

לפי הנחיות נציבות שירות המדינה, המדינה מתקצבת פעילות השתלמות שאורכת יומיים לכל היותר. בימים הנוספים - העובד משתתף בעלות של 215 שקל, ומנוכה לו יום חופשה.

ביולי כאמור הוכרז על קיצוץ רוחבי בגובה 1.2 מיליארד שקל בשעות הנוספות והכוננויות לעובדים בכלל משרדי הממשלה. עובדי משרד הרווחה שהופתעו לגלות כי לא יוחרגו השנה, בניגוד לשנים קודמות, יצאו למאבק, וטענו כי הקיצוץ יפגע בתחומים רבים - בין היתר חקירות ילדים וחקירות מיוחדות במקרים של אלימות מינית והתעללות; מעונות השירות למפגר הפועלים במתכונת בית חולים עבור אוכלוסיית חסרי הישע; מעונות חסות הנוער הפועלים בכל שעות היממה עבור בני נוער בסיכון; יחידות הסיוע ליד בתי המשפט אליהן מגיעים בני זוג בהליכי גירושין; שירותי המבחן למבוגרים ולנוער. בנוסף, מתריעים העובדים כי מערך הפיקוח של משרד הרווחה, אשר אמון על פיקוח על מסגרות חוץ ביתיות ייפגע ויתקשה לתת את המענה וההגנה  על חסרי הישע.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "מדובר בפעילות של ימי גיבוש לעובדים כפי שמתקיימת בכל משרדי הממשלה. הפעילות מתוקצבת על פי תעריף החשב הכללי וממומנת בחלקה על ידי השתתפות עצמית של העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker