אוחנה אישר: הבחינה השלישית לרואי החשבון - רק בעוד שבע שנים

שר המשפטים אישר אתמול את הרפורמה בהכשרת רואי החשבון, שגובשה על ידי המנכ"לית הקודמת של המשרד, אמי פלמור ■ על פי הרפורמה, יקוצרו הבחינות בנושאי ביקורת ופיננסים ותתווסף בחינה במסים ■ בתוכנית המקורית הבחינה היתה אמורה להתווסף ב-2024

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, ואמיר אוחנה, שר המשפטים, באירוע הפרידה מפלמורצילום: אמיל סלמן

שר המשפטים, אמיר אוחנה, שלח מכתב למועצת רואי החשבון במשרד המשפטים, שבו אישר אתמול את עקרונות הרפורמה בהכשרת רואי החשבון. הרפורמה גובשה על ידי המנכ"לית הקודמת של המשרד, אמי פלמור.

אוחנה הודיע כי הוא מקבל גם את המלצת המועצה לקיום בחינה נוספת במסים, והיא תתקיים מ-2027, לאחר שעקרונות הרפורמה ייבחנו שוב ב-2024. אוחנה ביקש מהמועצה לפעול להשלמת הדו"ח הסופי ולקידום הנושא.

על פי הרפורמה, שאמורה לצאת לדרך כבר בשנת הלימודים 2022-2021 (לא בשנה הקרובה), תבוטל שנת ההשלמה - השנה הרביעית שלומדים היום רוב בוגרי ראיית חשבון. מחירה הוא 25 אלף שקל - כפול משנת לימודים אקדמיים במוסדות המתוקצבים.

במקביל, לימודי התואר ייארכו לשלוש שנים וחצי, או סמסטר אחד נוסף, שיכלל במחיר לימודי התואר. הרפורמה כוללת גם שינוי דרמטי בתוכני הלימודים, שיותאמו לשוק העבודה הנוכחי והעתידי.

על פי הרפורמה, יקוצרו שתי הבחינות החיצוניות הנוכחיות אותן עוברים היום הסטודנטים בנושאי ביקורת ופיננסים, אך תתווסף להן כאמור בחינה שלישית במסים, שעל פי התוכנית המקורית, אמורה הייתה להתווסף כבר ב-2024.

נשיאת לשכת רואי החשבון, איריס שטרק, בירכה על החלטת השר ומסרה: "הרפורמה חשובה ומשמעותית עבור מקצוע רואי החשבון בכלל ועבור הכשרת הדור הצעיר בפרט. זכינו לאוזן קשבת בהקשר לבחינה הנוספת במיסים". 

בהתייחסה לנושא משך תקופת ההתמחות, שיידון כעת כשלב הבא של הרפורמה, ציינה שטרק כי "כעת, עם סיום תהליך הקול קורא של משרד המשפטים בנושא, נלמד את העמדות לעומק ונדון בנושא במסגרת מועצת רואי חשבון ולשכת רואי חשבון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker