"למכירה 1,400 משפחות": יו"ר ההסתדרות זכה לקבלת פנים סוערת בנמל אשדוד

יום לאחר חתימת הסכם מחלקת הים בנמל חיפה, הגיע יו"ר ההסתדרות לנמל אשדוד והתקבל בשלטים זועמים, ובהם: "חיפה חוסל - אשדוד בדרך" ו"להריסה - נמל במצב מצוין"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד
טלי חרותי-סובר

קבלת פנים סוערת חיכתה היום (ד') ליו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, שהגיע לביקור בנמל אשדוד. בר דוד הגיע כדי לדבר על קידום הרפורמה בנמל, יום לאחר שנחתם הסכם שהוגדר בהסתדרות היסטורי בנמל חיפה.

עובדי הנמל חיכו ליו"ר ההסתדרות עם שלטים שעליהם נכתב: "חיפה חוסל - אשדוד בדרך"; "העתק הדבק - לא בנמל אשדוד"; "למכירה 1,400 משפחות"; "להריסה - נמל במצב מצוין" ועוד.

אחד מהשלטים שהונפו נגד יו"ר ההסתדרות

אתמול נחתם הסכם בין עובדי נמל חיפה, בייצוג ההסתדרות, לחברת נמלי ישראל (חנ"י), בנושא תנאי ההעברה של מחלקת הים של הנמל לשליטתה של חברה בת של חנ"י. הסכם זה היה המכשול האחרון ביציאת הרפורמה בנמל חיפה לדרך, כולל תוכנית ההתייעלות הגדולה, וכמובן הוצאת הנמל למכירה לגורם פרטי.

הוצאת מחלקת הים, המאפשרת כניסה ויציאה של אוניות מהנמל, הובטחה לשני הנמלים החדשים הנבנים בימים אלה, כדי שאלה לא יצטרכו להקים מחלקות ים יקרות משלהם - אלא יקבלו את השירות מהמחלקות הקיימות. העובדים בנמלים התנגדו לוויתור על מחלקות הים, עד אתמול, אז אישרו זאת בחיפה.

אחד השלטים שהניפו העובדים בנמל אשדוד

בנמל אשדוד המצב שונה מאוד: אף שגם הוא עומד להתמודד באפריל 2021 עם נמל חדש הנבנה בימים אלה, עקרונות הרפורמה באשדוד עוד לא קרובים לחתימה, אין כל תוכנית הבראה והעובדים מסוכסכים כבר שנים עם ההסתדרות המייצגת אותם. לתפישת חלק גדול מהעובדים, ההסתדרות מייצגת אותם בעל כורחם, לאחר שבית הדין הארצי לעבודה קבע כי לא מחליפים גורם מייצג במהלך רפורמה, אף שמרבית העובדים רצו לעבור לייצוגה של ההסתדרות הלאומית. הקשר הרע עם ההסתדרות לא מסייע לקידום חתימה על הסכם.

אם נוסיף לכך את העובדה כי בימים אלה אין מנכ"ל קבוע לנמל אשדוד, אלא ממלא מקום, יו"ר הדירקטוריון תסיים בקרוב את תפקידה אחרי קדנציה בת שנתיים ושר תחבורה שהוא זמני - ברור מדוע שבעוד נמל חיפה מתקדם בצעדי ענק לשינוי, הרפורמה בנמל אשדוד נראית עדיין רחוקה מאוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker