נחתם הסכם בין חברת נמלי ישראל להסתדרות: מחלקת הים בנמל חיפה תועבר לחברה חדשה

סוכמו התנאים למעבר פעילות מחלקת הים של נמל חיפה לחברה-בת ממשלתית חדשה בבעלות מלאה של חברת נמלי ישראל ■ זהו צעד משמעותי לקידום הרפורמה בנמל - שנעצרה בשל חילוקי דעות בין הצדדים

טלי חרותי-סובר
נמל חיפה
נמל חיפהצילום: רמי שלוש
טלי חרותי-סובר

עוד שלב נגמר בסכסוך סביב מחלקת הים בנמל חיפה. היום (ג') חתמו ראשי ההסתדרות, חברת נמלי ישראל (חנ"י), חברת נמל חיפה ונציגי משרדי התחבורה והאוצר, על הסכם שבו סוכמו התנאים למעבר פעילות מחלקת הים של נמל חיפה, לחברה-בת ממשלתית חדשה בבעלות מלאה של חנ"י. זהו צעד משמעותי לקידום הרפורמה בנמל חיפה, שנעצרה בשל חילוקי דעות בין ההסתדרות וחנ"י על תנאי המעבר של אנשי מחלקת הים.

שר התחבורה לשעבר, ישראל כ"ץ, הבטיח לשני נמלי הים החדשים הנבנים בחיפה ואשדוד כי יקבלו שירותים של מחלקת ים המאפשרת הכנסת והוצאת אוניות מהנמל, ולא ייאלצו לבנות מחלקה חדשה במאות מיליוני שקלים. את השירות אמורות היו לתת המחלקות הקיימות - אחת באשדוד ואחת בחיפה. כדי שלא יעדיפו לעבוד עבור הנמלים הוותיקים שהקימו אותן, הוסכם כי שתי המחלקות יעברו לעבוד תחת חברת בת של חברת נמלי ישראל.

דירקטוריון נמל חיפה צריך לאשר את ההסכם, ובהמשך תיערך בדיקת שווי של המחלקה ואומדן הכנסות של הנמל עד 2054. לאחר שהצעדים האלה ייעשו ויוסכם על סכום שתעביר חנ"י לנמל חיפה - המחלקה תעבור מהנמל. עלות המחלקה על פי הערכות הנמל היא כ-900 מיליון שקל. לפי הערכות, הנמל יקבל כחצי מיליארד שקל. על אף הסכומים הגדולים, עדיין מדובר בסכום נמוך יחסית לעלות הקמת שתי מחלקות חדשות. הסכם זה משדר מסר ברור גם לנמל אשדוד, שם כלל לא נחתמו עדיין הסכמים.

על פי ההסכם שנחתם, כלל עבודת הניתוב והגרירה של האוניות במפרץ חיפה - לרבות בנמל המפרץ החדש - יבוצעו באופן בלעדי על ידי החברה החדשה ועובדיה, לכל הפחות עד שנת 2054. ההסכם מבטיח כי חברה זו תישאר ממשלתית ופעילותה לא תופרט. מדובר בהחלטה חשובה בהתחשב בעובדה שכבר הוחלט כי נמל חיפה יימכר, ויהפוך מחברה ממשלתית לפרטית.

הצדדים סיכמו כי העובדים ימשיכו להיות מועסקים לפי כל תנאי ההעסקה והשכר הנוכחיים שלהם. בנוסף, סוכם כי כל התמורות שהיו אמורות להינתן לעובדים על פי הסכם 2005 בנמלים, יינתנו מיד עם המעבר לחברה-הבת. כמו כן, על פי ההסכם, לעובדי דור ב' יינתן ביטחון תעסוקתי של עשר שנים מפתיחת התחרות במפרץ והחברה החדשה תקים בנק ימי מחלה שישמש עובדים שיאבדו כשירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker