מי ניסה לפגוע בליאת בן ארי? פרשת המכרז - ספין פוליטי; הנציב התקפל

כחודש לאחר שהקפיא את המכרז למשנה לפרקליט המדינה, שבו מועמדת גם ליאת בן ארי, חזר בו הנציב הרשקוביץ ■ המשמעות: בקרוב ייבחר אחד משלושת המועמדים שנותרו במרוץ

טלי חרותי-סובר
ליאת בן ארי בוועידת המשפט בתל אביב, בשנה שעברה
ליאת בן ארי בוועידת המשפט בתל אביב, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

הקפאת המכרז לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים, שנעשתה לפני כחודש במפתיע על ידי נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ – מבוטלת, כך הודיע הנציב. המכרז הופשר בעקבות עתירת ארגון הפרקליטים לבית הדין לעבודה בשבוע שעבר.

הרשקוביץ הודיע שהמכרז מוקפא בעקבות מכתב אנונימי שקיבל, וטען כי המכרז תפור עבור ליאת בן ארי - הממונה על תיקי בנימין נתניהו, הנחשבת למועמדת מובילה במרוץ. הנציב יצא לעשרה ימים בחו"ל שמומנו על ידי חב"ד, ומינה שני אנשי נציבות לבדוק את הטענות.

הרשקוביץ באוניברסיטת בר אילן, ב-2016
הרשקוביץ באוניברסיטת בר אילן, ב-2016צילום: עופר וקנין

מנכ"לית משרד המשפטים היוצאת, אמי פלמור, אף שלחה מכתב ארוך ובו הסבירה כי הטענות במכתב האנונימי מופרכות. יש מי שטענו כי בעקבות אותה הגנה על המכרז, החליט השר הזמני אמיר אוחנה להדיחה מהתפקיד.

ארגון הפרקליטים אף פנה לבית הדין לעבודה בטענה שהנציב שהקפיא את המכרז פוגע בהסכם הקיבוצי שלהם, מכיוון שהוא מונע בחירה לתפקיד - ולכן גם שרשור תפקידים נוספים ועלייה בדרגות ובשכר.

כעת, כאמור, החליט הנציב להפשיר את המכרז. המשמעות היא כי בקרוב תוכל הוועדה הבוחנת להתכנס, לבחון ולבחור את המשנה החדש לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים מבין שלושת המועמדים שנותרו במרוץ.

יו"ר ארגון הפרקליטים, אורית קורין, מסרה: "ארגון הפרקליטים מברך על ההחלטה הצודקת והנכונה של נציב שירות המדינה להמשך המכרז, גם אם לשיטתנו לא היה מקום להורות על הקפאתו מלכתחילה בשל מכתב אנונימי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker