בית הדין לעבודה: המשרד להגנת הסביבה יעבור בניין - למרות התנגדות הוועד

משרד האוצר והנהלת המשרד להגנת הסביבה ניצחו את ועד העובדים ואת ההסתדרות: בית הדין האזורי לעבודה קבע כי עובדי המשרד יעברו לבניין ג'נרי ■ הוועד התנגד למעבר בשל מחסור במקומות חניה

טלי חרותי-סובר
בניין ג'נרי בירושלים, בשנה שעברה
בניין ג'נרי בירושלים, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

פנייה של ועד עובדי המשרד להגנת הסביבה נדחתה השבוע על ידי בית הדין האזורי לעבודה בירושלים. אנשי הוועד ביקשו מבית הדין לעצור את מעבר עובדי המשרד לבניין ג'נרי 2 שבקריית הממשלה. ועד העובדים החליט לא לאפשר את המעבר, בטענה שהוא אינו מספק חניה לכל עובד מתחת לבניין, וכן מפני שחלק מהעובדים אינם מעוניינים לעזוב את משרדיהם הישנים.

המעבר נדרש על ידי משרד האוצר ומטה המשרד להגנת הסביבה בינואר האחרון, לאחר שהשיחות על כך החלו כבר ב-2014. כיום מפוזרים עובדי המשרד בשלושה בניינים שונים, הממוקמים במרחק של כ-2 ק"מ מהבניין החדש.

לאחר דין ודברים ארוך שכלל לפגישות רבות בין הצדדים, שלא עלו יפה, הגיע הדיון לבית הדין האזורי לעבודה. שלשום (ב') קבעה השופטת שרה ברוינר ישרזדה, יחד עם שני נציגי ציבור, כי הוועד "לא הצליח לשכנע בקיומה של עילת תביעה עיקרית בכל הנוגע לטענתו נגד המעבר".

עוד נכתב בהחלטה: "לאחר קיום משא ומתן אינטנסיבי, אין הקושי בהגעה להסכמות סופיות מצדיק עוד את דחיית המעבר על עלויותיו. משכך אנו קובעים כי המשיבים רשאים להביא למעבר המשרדים בגבעת שאול לג'נרי, בהתראה שלא תפחת מחודש ימים. כל הצדדים צריכים למלא אחר ההוראה תוך העמדת אמצעים לעובדים - הן לשם הקלת ההסתגלות למעבר והן לשם מתן פתרונות ביניים עד השלמת מערך הפתרונות התעבורתיים הכוללים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker