בגלל קבלות על אירוח במסעדות: עיצומים במשרד הביטחון

יו"ר ועד העובדים במשרד הנחה את העובדים להפסיק כל טיפול הנוגע לרישיונות היצואניות הביטחוניות, זאת לאחר שעובדי המשרד בחו"ל נדרשו להציג קבלות עבור אירוח בבית ובמסעדות ■ משרד האוצר: "לא מדובר בקיצוץ בדמי הייצוג אלא בקיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה"

טלי חרותי-סובר
משרד הביטחון
משרד הביטחוןצילום:
טלי חרותי-סובר

ועד עובדי משרד הביטחון הכריז הבוקר (ג') על עיצומים, בהמשך לסכסוך העבודה שהוכרז באוקטובר 2018. עובדי המשרד הונחו להפסיק כל טיפול הנוגע לרישיונות היצואניות הביטחוניות, בהן אלביט ורפאל.

העילה להכרזת סכסוך העבודה היא דרישת משרד האוצר לקבל קבלות עבור דמי הייצוג - אותה תוספת שניתנת לעובדים בחו"ל עבור אירוח בבית ובמסעדות. יצוין כי דרישת האוצר לא קבעה פגיעה בגובה דמי הייצוג. דרישת האוצר לקבלות הקפיצה את ועד העובדים, שפתח בסכסוך עבודה.

בוועד ציינו כי העיצומים ננקטו במחאה על "כוונות האוצר לקצץ בדמי הייצוג - שהם כלי העבודה המרכזי של שליחי המשרדים (הדיפלומטיים) בתפוצות ליצירת רשת קשרים ענפה במדינת היעד - קשרים אשר מניבים למדינת ישראל הסכמים במאות מיליארדים. יתכבד האוצר ויישב אתנו למשא ומתן כן ואמיתי".

במשרד האוצר הבהירו כי לא מדובר בקיצוץ בדמי הייצוג, אלא בקיצוץ רוחבי החל על כל משרדי הממשלה. כל משרד יכול להחליט במה יקצץ, ללא קשר לדרישה הכוללת של האוצר.

ממשרד האוצר נמסר: "כדי לעמוד במסגרת התקציב ל-2019 ובמטרה לבצע שינוי בסדרי העדיפויות לצורך מימון פרויקט ביטחוני וסבסוד מסגרות לימודיות בשעות אחר הצהריים - הממשלה אישרה הפחתה של 1.2 מיליארד שקל מתקציבי משרדי הממשלה. ההפחתה תחול על כל משרדי הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker