הערעור של יינות ביתן נדחה: תשלם לרשות המסים כ-350 אלף שקל

בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת רשות המסים וקבע כי חלק מהשימוש בכלי הרכב של הרשת נעשה לצרכים אישיים ■ "ההנאה העיקרית במקרה של נסיעה מהבית לעבודה היא של העובד"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של יינות ביתן
טלי חרותי-סובר

כמו חברות רבות, גם רשת יינות ביתן העניקה מכוניות צמודות לעובדיה הבכירים ונשאה בהוצאות התחזוקה שלהם. ב-2012-2009 ניכתה החברה בהתאם שני שלישים ממס התשומות. למרות זאת, קבע מנהל מס ערך מוסף (מע"מ) באשדוד כי עיקר השימוש בכלי הרכב נעשה לצרכים פרטיים. לכן, על החברה לנכות רק רבע ממס התשומות. המשמעות היא שעל יינות ביתן לשלם 356,635 שקל לרשות המסים.

ההשגה על השומה שהגישה החברה למע"מ נדחתה, והיא הגישה ערעור על כך לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. במוקד המחלוקת עמדה השאלה אם נסיעות של העובדים מהבית למקום העבודה נחשבות נסיעה עסקית או נסיעה פרטית.

בית המשפט דחה את הערעור, קיבל את עמדת רשות המסים וקבע כי נסיעות מהבית אל מקום העבודה ובחזרה הן לטובת העובד. לכן, לא ניתן לראות בנסיעות אלה כנסיעות עבודה.

בפסק הדין נכתב: "אמנם הגעה של העובד למקום העבודה בדרך מהירה ויעילה היא אינטרס של המעסיק, אך היא אינה הופכת את התשומה לכזאת של המעסיק, שכן ההנאה העיקרית היא של העובד ששימוש ברכב מטיב בעיקר עמו". כמו כן, נקבע כי "אין בקיום שיחות טלפון תוך כדי נסיעה לצורכי עבודה, כדי לסווג את הנסיעה כעסקית". 

בנוסף לתשלום של 356,635 שקל, חייב בית המשפט את החברה לשלם למדינה הוצאות משפט של 40 אלף שקל. את מנהל מע"מ ייצג עו"ד ערן סירוטה מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker