החל ממחר: עובדי משרד החקלאות יחלו בצעדים ארגוניים בשל הפחתת שעות נוספות

הציבור לא יקבל שירותים ממשרד החקלאות ביומיים הקרובים בשל הודעת שנשלחה לעובדים - ולפיה לא יאשרו את רוב השעות הנוספות כפי שנעשה עד היום

טלי חרותי-סובר
משלוח פרות לשחיטה
העיצומים לא יאפשרו כניסה/ יציאה של מוצרים מן החי לישראלצילום: עמותת אנונימוס

אנשי ועד משרד החקלאות מוחים על הודעת הנהלת משרד בדבר קיצוץ של 80% במכסת השעות הנוספות לעובדים, כמו גם בתקציבי הכוננויות. הוועד החליט, בגיבוי הסתדרות עובדי המדינה, לנקוט צעדים ארגוניים ולעצור את השירותים הניתנים לציבור החל ממחר (ד') ולמשך יומיים. בצעדים ייקחו חלק כל 1,800 עובדי משרד החקלאות ופיתוח הכפר על כלל יחידותיו.

בין היתר לא יינתנו השירותים הבאים: יבוא/ יצוא של תוצרת חקלאית צמחית, הנפקת רישיונות יבוא של תוצרת חקלאית, כניסה/ יציאה של מוצרים מן החי לישראל וממנה, הנפקת רישיונות דיג ועוד.

שלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד החקלאות
שלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד החקלאותצילום: אייל טואג

ועד העובדים של המשרד נתן להנהלה התראה מראש על מנת לנקוט אמצעים מתאימים למניעת פגיעה בבעלי חיים.

ואולם, לא מדובר בפגיעה בשכר הניתן לכל עובד, אלא רק במכסת השעות הנוספות המצויה בידי ההנהלה, שיכולה להחליט אם יש בה צורך או לא, כיוון שמדובר בשעות עבודה יקרות. במילים אחרות, לא מדובר בהטבה, אלא בתשלום עבור שעות עבודה על חשבון משלם המסים, אם אלה אכן נדרשות.   

יו"ר ועד עובדי משרד החקלאות אייל לוי מסר: "אנו יוצאים למאבק על הפרנסה שלנו ושל משפחותינו, אשר נגזלת מאיתנו בצורה חד-צדדית. לא נסכים להתנהלות הפוגענית הזאת, במיוחד נוכח העובדה שרוב עובדי המשרד משתכרים שכר מינימום".

יש לציין כי חלק נכבד מעובדי המדינה אכן רשומים כמקבלי שכר מינימום, אלא שמדבור בשכר בסיסי בלבד, בעוד משכורתם החודשית הרבה יותר גבוהה, ובמקרים מסוימים אף כפולה ומשולשת משכר המינימום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker