האם מותר לקחת חופש בימי הזיכרון ומי חייב לעבוד ביום העצמאות?

כיצד מגדיר החוק את ימי הזיכרון השונים, מי אינו חייב לעבוד בהם והאם מי שעובד ביום העצמאות זכאי לתשלום מוגדל? מה לגבי יום השואה המצוין היום? תשובות לכמה מהשאלות המתעוררות בקרב עובדים בתקופה זו

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יום הזיכרון, הר הרצל
תפיסתם של ילדים לגבי מוות מתגבשת כתהליך הדרגתי במשך מספר שניםצילום: אי-אף-פי

יום השואה המצוין מחר (ה') ויום הזיכרון לחללי צה"ל שיצוין בשבוע הבא, אינם ימי חופש רשמיים. ואולם יום הזיכרון לחלללי צה"ל הוא גם ערב יום העצמאות, ובאופן כללי ימים אלה מעוררים שאלות שונות הנוגעות לזכויות העובדים. עו"ד שרון פיאלקוב ממשרד זיסמן אהרוני גייר ושות' משיבה לכמה מהשאלות האלה.

האם עובד שמעוניין לא לעבוד בימי הזיכרון או לצאת מהעבודה מוקדם יותר, יכול לדרוש לצאת ליום חופש מלא או חלקי?

עו"ד שרון פיאלקוב
עו"ד שרון פיאלקובצילום: רמי זרנגר

יום הזיכרון לחללי צה"ל ויום הזיכרון לשואה ולגבורה מוגדרים בחוק כימי בחירה, כלומר הם אינם נמנים עם ימי החג המשולמים. ואולם עובד יכול לבחור לממש בהם יום חופשה מתוך מכסת ימי החופשה השנתית שלו. אם העובד מודיע למעסיק 30 יום מראש לפחות על יום חופש זה, למעסיק לא תהיה זכות סירוב. הדבר נכון ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, אם העובד לא ניצל יום בחירה אחר מתחילת השנה. אם כן ניצל, המעסיק רשאי לסרב לבקשתו - אך חייב לנמק את סירובו בטעמים הגיוניים וסבירים.

מה זכויותיהם של בני משפחה שכולים ביום הזיכרון לחללי צה"ל?

עובדים שהם הורים שכולים, הורי הורים שכולים וכן בן זוג, ילדים, אחים ואחיות של חללי מערכות ישראל רשאים להיעדר מן העבודה ביום הזיכרון לחללי צה"ל ללא ניכוי משכרם. עובדים אחרים, כאמור, אינם זכאים ליום חופשה בתשלום.

יום הזיכרון לחללי צה"ל הוא גם ערב יום העצמאות, איך עובדים ביום זה?

העבודה ביום זה היא לפי המוגדר בחוק בנוגע לערב חג. כלומר, אם אורך יום העבודה הרגיל של העובד הוא תשע שעות, והוא עובד חמישה ימים בשבוע — ביום הזיכרון יעבוד שמונה שעות אך יקבל תשלום עבור תשע שעות. אם יום העבודה של העובד בן שמונה שעות והוא עובד שישה ימים בשבוע, ביום הזיכרון יעבוד שבע שעות ויקבל תשלום עבור שמונה שעות.

האם עובד שעובד כרגיל בימים אלה זכאי לתעריף גבוה יותר בשכר, או לזכויות אחרות?

יום הזיכרון לשואה ולגבורה הינו יום עבודה רגיל. יום הזיכרון לחללי צה"ל הוא גם ערב חג, ולכן אם עובד יעבוד יותר משבע־שמונה שעות (בהתאם לשעות עבודתו הרגילות), הוא יהיה זכאי לתשלום עבור שעות נוספות.

מה הזכויות של מי שעובד ביום העצמאות?

על פי החוק, (ייתכן כי קיים בענף או במקום עבודה מסוים הסכם קיבוצי, צו הרחבה, הסכם אישי או נוהג המטיב עם העובד), יום העצמאות מוגדר כיום חג בישראל — ולכן עובד במשכורת חודשית זכאי ליום חופש מלא, מבלי לפגוע בשכרו. אם העובד מגיע לעבודה ביום החג, על המעסיק לשלם לו שכר של 200%, או לחילופין לשלם לו שכר של 150% וכן לתת לעובד יום חופשה חלופי.

ההוראות האמורות חלות רק אם העובד עבד ביום החג מתוך כורח, ולא מבחירתו החופשית. במקרה כזה, על המעסיק להצטייד בהיתר משרד הכלכלה להעסקת עובד ביום חג. עובד בשכר (יומי או קבלני לפי שעות) יהיה זכאי לתשלום עבור יום חופשה ביום העצמאות, בתנאי שעבד לפחות שלושה חודשים במקום עבודתו, וכן שלא נעדר מהעבודה סמוך ליום החג (יום לפני יום העצמאות ויום אחרי יום העצמאות), אלא בהסכמת המעסיק.

האם אפשר להכריח עובד בשירותים חיוניים לעבוד ביום העצמאות?

כן, אף שיום העצמאות מוגדר כיום שבתון, קיים סייג בחוק המאפשר לראש הממשלה לקבוע בצו סוגי עובדים, עסקים ומקצועות שניתן לחייב אותם לעבוד ביום העצמאות, כגון מקומות עבודה הקשורים בביטחון המדינה, מקומות אירוח, ייצור חשמל, אספקה או בתי חולים, תחבורה ציבורית ועוד.

מתי בדיוק מתחיל ונגמר יום העצמאות?

יום העצמאות מתחיל בחצות ומסתיים ב–23:59 ביום שלמחרת, ולא על פי שעות כניסת ויציאת החג הנהוגות בחגי ישראל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker