ניצחון ליו"ר נמל אשדוד: המנכ"ל איציק בלומנטל הודיע על סיום תפקידו

מנכ"ל הנמל הודיע לדירקטוריון כי הוא מעוניין לסיים את תפקידו בטרם נכנס לשימוע לפני פיטורים אליו זומן הבוקר ■ את המנכ"ל החדש ימנו שר התחבורה ושר האוצר שייכנסו לתפקיד לאחר הבחירות

טלי חרותי-סובר
מנכ"ל נמל אשדוד, איציק בלומנטל
מנכ"ל נמל אשדוד, איציק בלומנטלצילום: אילן אסייג

"מיציתי את התפקיד בנמל אשדוד", כך הודיע היום (ה') המנכ"ל איציק בלומנטל לדירקטוריון הנמל. "אני ממשיך עד יולי, וממשיך הלאה".  את ההודעה שלח בלומנטל זמן קצר לפני תחילת השימוע אליו נקרא הבוקר על ידי יו"ר דירקטוריון הנמל אורנה הוזמן בכור. הדירקטוריון קיבל את הבקשה ואישר את תנאי הפרישה.

לטענת גורמים בנמל, בלומנטל התלבט בנושא בשבועות האחרונים עד שהחליט שזה הדבר הנכון לעשות למען התפתחותו האישית. "הוא עוזב בתחושה שעשה מהפכה בנמל בחמש השנים האחרונות, ייצב את שדרת ההנהלה והביא אותו לרווחיות שיא", אומר גורם בנמל. עם זאת, רבים חשבו כי בלומנטל, שכבר פוטר בעבר, נלחם ושב לנמל, לא יוותר גם הפעם. מדובר בניצחון גדול ליו"ר הנמל שמנסה להדיח את בלומנטל כבר למעלה מחצי שנה. עד לשימוע טען בלומנטל כי יש לו תשובות טובות לטענות נגדו, ואף הצטייד בעורכי הדין דוד לופו, שיר—אל נקדימון ושירן ברוך, אך לבסוף, כאמור, הבוקר החליט לוותר על התפקיד.

השבוע פורסמו דוחות הנמל, לפיהם חלה ירידה גדולה בהכנסות ורווחיות הנמל בשנת 2018, בין היתר בשל סכסוכי עבודה קשים בחציון הראשון של השנה. בלומנטל כיהן בתפקיד מאפריל 2016.

את המנכ"ל החדש ימנו שר התחבורה ושר האוצר החדשים לאחר הבחירות. 

מחברת הנמל נמסר: "הדירקטוריון, ההנהלה והעובדים מודים ליצחק בלומנטל על שנים רבות שפעל למען הנמל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker