ארנון בר דוד נבחר ליו"ר ההסתדרות

בר דוד נבחר ברוב גדול בישיבת נבחרי ההסתדרות והוא יחליף בתפקיד את אבי ניסנקורן שהצטרף לרשימת כחול לבן ■ בר דוד: "נמשיך לפעול למען החלשים, למען בני המיעוטים, לקידום ושוויון נשים במקומות העבודה ולניפוץ תקרות הזכוכית" ■ עם זאת, עתירה לעליון יכולה לבטל את המינוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארנון בר דודצילום: חורחה נובומינסקי

בפעם הרביעית מאז 1995, ההסתדרות בחרה יו"ר בתהליך הורשה - ולא בבחירות כלליות. היום (ד') נבחר ארנון בר דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף, ליורשו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שנבחר בבחירות כלליות רק במאי 2017.

בר דוד (62) נבחר על ידי 171 חברי בינ"ה (בית נבחרי ההסתדרות) ברוב קולות. זהו תהליך מוכר שהחל עוד בימיו של חיים רמון, שהוריש את התפקיד לעמיר פרץ, והאחרון הוריש בתורו את התפקיד לעופר עיני, שהוריש אותו לניסנקורן, שכעת פורש לטובת ריצה לכנסת כחלק מרשימת כחול לבן. בר דוד צפוי לכהן כיו"ר ההסתדרות בשלוש וחצי השנים הקרובות.

תהליך הבחירה היה פיקטיבי, מפני שרוב מוחלט של בית נבחרי ההסתדרות, הכולל 13 סיעות, שייך לסיעת עוגנים של ניסנקורן, וההצבעה במי שניסנקורן בחר ליורשו - אוטומטית.

בימים האחרונים הגיש יו"ר ארגון העיתונאים וחבר ההסתדרות, יאיר טרצ'יצקי, עתירה לבית המשפט המחוזי ודרש את עצירת תהליך ההורשה. העתירה נדחתה, והוא עירער לעליון - שם הוחלט לא לעצור את הבחירה היום, אך להמשיך לבדוק את הנושא. אם העליון יחליט להתערב - תבוטל הבחירה בבינ"ה.

בר דוד, שהחל את דרכו בוועד עובדי עיריית תל אביב, נחשב בשנים האחרונות לאדם החזק בהסתדרות אחרי ניסנקורן. גורמים בשירות המדינה טוענים כי בר דוד פחות שמרן מקודמיו ומקווים שניתן יהיה לקדם עמו רפורמות בתעסוקה ושכר.

זמן קצר לאחר בחירתו לתפקיד, אמר בר דוד כי: "נמשיך לפעול למען החלשים, למען בני המיעוטים, לקידום ושוויון נשים במקומות העבודה ולניפוץ תקרות הזכוכית. נפעל לצמצום הפערים בחברה, לטיפול בגמלאים שקצבתם נשחקה, לטיפול בקשישים, נדאג לאימהות העובדות ולעובדים בכלל".

יו"ר ההסתדרות היוצא, אבי ניסנקורן, בירך את בר דוד ואמר: "ארנון הוא האיש הנכון במקום הנכון, מנהיג עובדים שחי את השטח ויודע מהי עבודה קשה. הוא דאג להחזיר את הכבוד האנושי לרבבות עובדים ברחבי הארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker