קורות החיים המוזרים של הדירקטור בנמל אשדוד

סתירות רבות יש בקורות החיים של נציג הציבור ומקורבה של יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד אורנה הוזמן בכור ■ מאלק עמרור טוען שהוא ד"ר בהתכתבות פעם בפסיכולוגיה, ופעם ברפואה אלטרנטיבית ■ במקום אחד נכתב שיש לו תואר ראשון במשפטים, ובמקום אחר גם תואר שני

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

מאז 2014 משמש מאלק עמרור כנציג ציבור בדירקטוריון נמל אשדוד. אל התפקיד כדח"צ (דירקטור חיצוני) הגיע דרך נבחרת הדירקטורים. עמרור, רואה חשבון ועורך דין, נחשב למקורבה ותומכה של יו"ר הדירקטוריון אורנה הוזמן בכור.

במהלך השנים האחרונות שימש עמרור בשלל תפקידים, בין היתר מונה ליו"ר הרשות לשיקום האסיר בהתנדבות על ידי שר הרווחה דאז בוז'י הרצוג. בין השנים 2014-2012 שימש גם כיו"ר ועדת התכנון מורדות הכרמל. מאז 2009 חותם עמרור כד"ר, רו"ח עו"ד מאלק עמרור. הוא מופיע כדוקטור בדיונים שונים בכנסת וחותם כך על מסמכים רשמיים. גם בקורות החיים שהגיש לנבחרת הדירקטורים הוא מציג את עצמו כדוקטור. בסוף 2018 נרשם כדוקטור גם כשייצג לקוח בבית הדין לעבודה. שיחה עם אנשי המשרד שלו העלתה כי עמרור מוצג  כדוקטור, גם בנמל אשדוד ידוע לכל כי עמרור הוא דוקטור.

עם זאת, בעוד השכלתו כרואה חשבון, בעל תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית, ועורך דין משערי משפט - מתפרסמת בקורות חייו ובהודעות רשמיות, הרי ששם המוסד ממנו רכש את התואר השלישי שלו, אינו מופיע.

יתרה מכך, בקורות החיים שהגיש לנבחרת הדירקטורים כתב "מאז 2009 אני דוקטור לפסיכולוגיה". עם זאת, בהודעה שהוציא הנמל על בחירתו לדח"צ, והתפרסמה בכלי התקשורת, הוא מופיע כ"דוקטור לרפואה אלטרנטיבית". בתגובת רשות החברות נכתב כך: הדירקטור מאלק עמרור הינו בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון במשפטים ממכללת שערי משפט, וכן מחזיק בתואר ד"ר ברפואה אלטרנטיבית מאוניברסיטת ווסטברוק בארה"ב". יצויין כי בהודעת רשות החברות נכתב כי הוא בעל תואר ראשון במשפטים בלבד בעוד בקורות חייו כותב עמרור, "סיימתי תואר ראשון ושני במשפטים".

עמרור נשאל על התואר השלישי וכן על התואר השני במשפטים, אך סירב ליישב את הסתירה, והפנה את בקשת התגובה לדוברות החברה וללשכת יו"רית הדרקטוריון אורנה הוזמן בכור. מדירקטוריון הנמל סירבו לענות על רשימת שאלות ארוכה בנושא.
יצויין כי עמרור לא למד פסיכולוגיה ואינו מופיע בספר הפסיכולוגים. יתרה מכך, התואר ד"ר ברפואה אלטרנטיבית אינו מוכר בישראל בשום צורה. בדיקה לגבי אוניברסיטת ווסטברוק העלתה כי מדובר במוסד פרטי שהוקם ב-1986 ומאפשר לימודי דוקטורט בהתכתבות. המושג רפואה אלטרנטיבית אינו מופיע ברשימת התארים.

מהאגף לתארים זרים במשרד החינוך נמסר כי המוסד אינו מוכר על ידי הרשויות בארצות הברית. לו היה עמרור עובד מדינה, לא יכול היה לזכות בשכר ודירוג בהתאם לדרגת דוקטור, כפי שהוא מציג את עצמו.

שלל תפקידיו המרשימים של עמרור, כולל זה כדירקטור בנמל אשדוד, נשענים בין היתר על השכלתו הכלכלית כרואה חשבון מורשה, אלא שממכתב שקיבל ביולי 2015 עולה כי בעוד נבחרת הדירקטורים קיבלה אותו, הרי שמשרד הפנים אינו מעונין בשירותיו. המכתב הגיע מהוועדה לבדיקת כשירות להיכלל במאגר חשבים מלווים. כידוע, משרד הפנים מחזיק מאגר של חשבים שמתמנים לתפקיד חשב מלווה של מועצה או עירייה במקרה וזו נקלעת לקשיים כלכליים ונדרש ליווי צמוד של משרד הפנים. עמרור ביקש להיות חלק מן המאגר אך סורב. "הועדה בחנה את מועמדותך להכלל במאגר" נכתב במכתב אך "לאור הערכת תיפקוד נמוכה כחשב מלווה, עולה כי הנך חסר ניסיון חיובי מוכח כנדרש בסעיף בנוהל. אשר על כן אינך יכול להיכלל במאגר החשבים המלווים".

עמרור סירב  להגיב.

חברת נמל אשדוד הפנתה לתגובה לדירקטוריון החברה. דירקטוריון נמל אשדוד וכן היו"ר אורנה הוזמן בכור סירבו להגיב

מרשות החברות נמסר: "לעניין מינויו כדירקטור בנמל אשדוד, נלקחו בחשבון תאריו האקדמאיים מישראל וכן הסמכותיו כרו"ח ועו"ד". השאלה האם יש לו תואר ראשון או גם שני במשפטים, נותרה ללא תשובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker