השיבושים בנמל אשדוד: הוועד הסכים "לפעול לקיום עבודה תקינה"

לאחר שאי-התייצבותם של עובדי נמל אשדוד למשמרות גרר שיבושים בעבודת הנמל השבוע, ועד ציוד מכני וההסתדרות הודיעו בדיון בבית הדין לעבודה כי ישיבו את קצב העבודה לסדרו ■ ועדי הנמל: "טענות ההנהלה על עיצומים הן על גבול ההזיה"

טלי חרותי-סובר
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

בתום דיון משפטי בבית הדין לעבודה בבאר שבע הודיעו היום (ד') ההסתדרות וועד ציוד מכני בנמל אשדוד כי ישיבו העבודה בנמל לסדרה ובתפוקה מלאה. שופטת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, רחל גרוס, קיבלה כהחלטה את הודעת ההסתדרות והוועד כי "יפעלו לקיום עבודה תקינה וסדירה ובכלל זה לקצב העבודה של מגזר עובדי ציוד מכני, לרבות סיוע בשיבוץ מחליפים".

ההחלטה התקבלה בתום דיון של כשלוש שעות שהתקיים הבוקר. הרקע לדיון הוא אי-התייצבותם של העובדים למשמרות - צעד שגרר שיבושים בעבודת הנמל מאז יום שני.

מהנמל נמסר: "נעקוב בשעות הקרובות אם העבודה אכן חוזרת לסדרה בצורה מלאה. אנו פועלים כדי שהשירות ללקוחות יינתן בצורה תקינה וללא תקלות״.

ועדי הנמל מסרו: "הבוקר הסתיים דיון בצווי סרק שהגישה הנהלת נמל אשדוד לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע - במקום לחזק את הנמל ולקדם את הרפורמה עם העובדים. טענות העובדים שנשמעו בדיון יישארו על כנן ויישמעו בדיון העיקרי, כך נפסק ע"י השופטת רחל גרוס. הוועדים הבטיחו להמשיך להשיא תפוקות ולפעול להחלפת עובדים שנגרעים מהמצבה בשל מחלה - כפי שעשו עד כה.

"ועדי העובדים הבהירו שטענות ההנהלה לעיצומים הינן על גבול ההזיה, וגובלות בדיבה נגד עובדים. טענות דומות לאלה כבר הועלו לפני כשנה, ואז דחה בית הדין את בקשת הנהלת הנמל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום