כנס הדורות הבאים |

סגנית יו"ר התאחדות הסטודנטים לממשלה: "אף שאתם רוצים להיבחר, תחשבו על המחר"

בפאנל שעסק בדור ה-Y, אמרה יולי הלל כי על מערכת החינוך ללמד את הצעירים התנהלות פיננסית נכונה ולטפל באי-שיוויון הקיים בין גברים לנשים בשוק העבודה ■ "אנחנו שואלים אם כל חקיקה שעוברת כיום משרתת את העתיד ולא משלה אותנו"

רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יולי הלל
יולי הללצילום: מוטי מילרוד
רפאלה גויכמן

"אנחנו מנסים להבין איך להתנהל בעולם הזה. אנחנו אלה שעברו את השינויים הטכנולוגיים הכי גדולים בזמן הכי קצר. התרגשנו מהווקמן הראשון ומהנוקיה, ואז שינוי דרמטי גדול התחולל, בלי שאף אחד הכין ולימד אותנו איך להתמודד איתו" - כך אמרה יולי הלל, סגנית יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, בכנס הדורות הבאים של TheMarker.

"אנחנו מבקשים מהממשלה הקרובה – תנו לנו השראה. תהיו הנהגה שמסתכלת באומץ קדימה, ועל אתגרי החברה הישראלית. אף שאתם רוצים להיבחר, תחשבו על המחר", הוסיפה.

הלל היא סטודנטית לחינוך בסמינר הקיבוצים, וביקשה לייצג על הבמה את הדורות הבאים, גם בצרכיהם וגם בבקשות לממשלה הבאה, שכן כל החלטה שתתבצע היום תשפיע בעיקר עליהם. "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מי הם הדורות הבאים ומה מאפיין אותם, מה מעניין אותם, לאיזו מציאות הם נולדים ובאיזה מציאות הם יחיו.

"בחרתי ללמוד חינוך כי זאת הדרך להשפיע על החברה. למורים יש את האחריות והכוח לעצב אותה. אני שואלת – האם אנשי ההוראה היום מוכשרים כדי לתת לילדים את הכלים והמיומניות שדרושים להם? האם מוסדות להכשרת מורים מתאימים את התוכניות שלהם למציאות הנוכחית?"

מבט לעתיד וקביעת המציאות העתידית היא תחת אחריותם של מתווי מדיניות ומשרדי הממשלה, ולדבריה של הלל, זאת אחריות עצומה. "בשם הדורות הבאים, אני אגיד מה אנחנו מבקשים: שמערכת החינוך הנוכחית תלמד את הצעירים מהי התנהלות פיננסית נכונה. אנחנו לא למדנו – ואנחנו דורשים שהמערכת תתחיל היום. אנחנו רוצים לראות כלכלת פיננסים נכונה לכל הילדים, ולא רק לאלה שנולדו במקום הנכון ולמשפחה הנכונה". היא הוסיפה: "אנחנו מבקשים מהאקדמיה שתקשור את עצמה לתעשייה, ושהתוכניות שלנו יהיו באמת פרקטיות, שיווצרו משרות לסטודנטים וצעירים חסרי ניסיון".

עוד הציגה הלל את האי-שיוויון הקיים היום בין גברים לנשים בשוק העבודה, וציינה כי מדובר בשתי כלכלות שונות – נשים מרוויחות פחות, עובדות ביותר משרות חלקיות ומתקדמות לאט מאוד במקומות העבודה שלהן. עוצמתן הכלכלית והפוליטית עדיין נמוכה משמעותית. הדרך ארוכה, לדבריה של הלל, אולם היא חייבת לעמוד על סדר היום.

בידי הדור שלנו נמצאות המושכות

הלל הציגה מסמך שעליו עמלים בהתאחדות הסטודנטים לקראת הרכבת הממשלה הבאה, ובו הדרישות שלהם ל-100 הימים הראשונים שלה: "אנחנו דורשים להחזיר את נציגות הדורות הבאים. אנחנו רוצים לחיות כאן, ושואלים אם כל חקיקה וכל תקנה שעוברת היום, משרתת את העתיד ולא משלה אותנו".

הלל טוענת כי למרות הטענה שבני דור ה-Y לא חושבים קדימה וחיים את ה"כאן ועכשיו", בדו"ח הצעירים שפורסם בהתאחדות בשנה שעברה, ענו 30% מהסטודנטים שהאתגר הכי גדול של החברה הישראלית הוא יוקר המחיה. "אנחנו מעידים על צורך בביטחון, דמוקרטיה ואוכלוסיות מוחלשות, אבל מודאגים מהעתיד. בסופו של דבר, בידי הדור שלנו נמצאות המושכות להצעיד את העולם קדימה. אנחנו נעצב את הכלכלה והחברה הבאה, בקרוב נגיע לעמדות בכירות, נקבל את המושכות לידינו וננהל את העתיד שלנו כאן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker